Wolumen XRP gwałtownie rośnie o 75%, gdy rynek odzyskuje dynamikę

Wolumen obrotu XRP, szóstą co do wielkości walutą cyfrową, odnotował znaczny wzrost o około 88%.

Na podstawie informacji z CoinMarketCap wartość transakcji handlowych XRP w ciągu ostatnich 24 godzin wyniosła około 1,56 miliarda dolarów, co stanowi około 87,90% całkowitego wolumenu.

Rynek kryptowalut ponownie doświadcza zauważalnego wzrostu aktywności handlowej, co wskazuje, że powraca zaufanie i pozytywne nastawienie inwestorów.

Po tym, jak Bitcoin i inne znaczące kryptowaluty odzyskały swoje poprzednie ceny wraz ze wzrostem wartości, przywrócona została wiara w trend wzrostowy rynku, co doprowadziło do wzmożonych działań na całym świecie.

Bitcoin, wiodąca kryptowaluta o największej wartości rynkowej, w dalszym ciągu odrabiał straty po weekendowym kryzysie, osiągając najwyższy poziom w ciągu dnia na poziomie 72 624 dolarów – najwyższy punkt od początku kwietnia. Tymczasem XRP podążało za trendem Bitcoina i w tej chwili notował kurs na zielono.

Wolumen XRP gwałtownie rośnie o 75%, gdy rynek odzyskuje dynamikę

XRP trzeci dzień z rzędu odbił się od najniższego poziomu 0,569 USD z 5 kwietnia. Jeśli rynek zakończy się dzisiaj pozytywnie, będzie to oznaczać trzy kolejne dni wzrostu dla XRP. Obecnie kurs XRP wynosi 0,617 USD, co stanowi wzrost o 2,27% w ciągu ostatnich 24 godzin. Moneta osiągnęła najwyższy punkt w ciągu dnia na poziomie 0,611 dolara.

Obecnie rośnie zainteresowanie możliwością znacznego przekroczenia przez cenę XRP dziennej średniej kroczącej wynoszącej 0,609 USD. Taki ruch mógłby wywołać nowy trend wzrostowy dla XRP, potencjalnie osiągając cele na poziomie 0,645 USD i 0,662 USD.

Nastroje na rynku rosną, ale jest pewien haczyk

W zeszłym tygodniu fundusze inwestycyjne na aktywa cyfrowe wykazały duży optymizm, generując łącznie 646 mln dolarów. Oznacza to, że napływ środków od początku roku osiągnął rekordową kwotę 13,8 miliarda dolarów, przewyższając poprzedni rekord osiągnięty w 2021 r., wynoszący 10,6 miliarda dolarów.

Do Bitcoina napłynęły inwestycje o wartości około 663 milionów dolarów, podczas gdy XRP i Litecoin otrzymały stosunkowo mniejsze kwoty, po 0,1 miliona dolarów i 4,4 miliona dolarów wpływów każdy.

Choć CoinShares zaobserwował spadek popytu ze strony inwestorów ETF, którzy wcześniej napędzali wzrost rynku, ich tygodniowe napływy nie osiągnęły poziomu obserwowanego na początku marca. Co więcej, wolumen obrotu w zeszłym tygodniu znacznie spadł do 17,4 miliarda dolarów w porównaniu z imponującymi 43 miliardami dolarów odnotowanymi w pierwszym tygodniu marca.

2024-04-08 17:35