Włamanie na konto X aktora Spider-Mana Toma Hollanda w celu promowania oszustwa związanego z kryptowalutami

Konto gwiazdy filmowej Toma Hollanda w mediach społecznościowych X zostało niedawno przejęte przez hakerów.

Konto to, mające ponad 7 milionów fanów, zawierało fałszywe ogłoszenie, że aktor Tom Holland, znany z roli Spider-Mana, współpracuje z giełdą Binance, aby wprowadzić „Spiderverse”. (Źli aktorzy odnoszą się do osób o złych zamiarach.)

Zaatakowane konto wysłało zwodniczą wiadomość e-mail zawierającą link do fałszywej witryny internetowej, zachęcając użytkowników do zarejestrowania się w celu uzyskania wcześniejszego dostępu do fałszywej kryptowaluty SPIDER i transakcji NFT Spiderverse.

Wpis, który początkowo był przypięty na jego profilu, został już usunięty.

NFT Spider-Mana

Chociaż post Hollanda „Spider-Verse” w mediach społecznościowych jest mistyfikacją, Marvel już wcześniej eksplorował świat technologii Web3.

Pod koniec 2021 r. AMC Theatres, czołowa amerykańska sieć filmowa, nawiązała współpracę z Sony Pictures w celu dystrybucji tysięcy niewymiennych tokenów (NFT) klientom, którzy kupili w przedsprzedaży bilety na „Spider-Man: No Way Home” w reżyserii Holland . Ten przebojowy film zarobił ponad 1,9 miliarda dolarów, co czyni go ogromnym sukcesem. Promocja NFT odegrała znaczącą rolę w drugim co do wielkości rekordzie sprzedaży biletów jednodniowych AMC.

Przed tą współpracą VeVe, nowozelandzka firma NFT, współpracowała z Marvelem przy dostarczaniu gier NFT Spider-Mana. Na jednym z tych NFT zaprezentowano pierwszy komiks Marvela z 1939 roku.

W tym roku VeVe – cyfrowa platforma kolekcjonerska oparta na Ethereum – wprowadziła kolekcje komiksów NFT (Non-Fungible Token) przedstawiające popularne postacie Marvela, takie jak Spider-Man i X-Men.

2024-04-17 08:59