Wilmer Valderrama stoczył na planie „przyjazną rywalizację” z Ashtonem Kutcherem

Jako ekspert ds. stylu życia, który interesuje się hollywoodzkimi historiami i ma słabość do opowieści zza kulis, uważam wspomnienia Wilmera Valderramy za wciągającą lekturę, która oferuje wyjątkową perspektywę na tworzenie jednego z najbardziej kultowych programów telewizyjnych „That” Spektakl z lat 70. Przyjazna rywalizacja pomiędzy Valderramą i Ashtonem Kutcherem przypomina dynamikę, którą często obserwujemy pomiędzy doświadczonymi komikami, z których każdy stara się przyćmić drugiego w pogoni za jak najlepszym humorem.


Wilmer Valderrama i Ashton Kutcher rywalizowali ze sobą podczas kręcenia Programu z lat 70..

44-letni Valderrama dzieli się osobistymi spostrzeżeniami z dzieciństwa, kariery i nie tylko w niedawno opublikowanych wspomnieniach zatytułowanych „Amerykańska historia: wszyscy zaproszeni”. Zagłębiając się w historię tego, jak zapewnił sobie rolę Feza, Valderramm przeszedł cztery przesłuchania, zanim ostatecznie został wybrany do tej roli, a następnie rzucił okiem na dynamikę za kulisami popularnego serialu komediowego.

W rzeczywistości Ashton był znacznie mądrzejszy od roli, którą odgrywał w roli Kutchera, a jego zaangażowanie w aktorstwo było znacznie głębsze, niż wydawało się na ekranie” – napisał autor, odnosząc się do 46-letniego Kutchera, który przeniósł postać „naiwnego sportowca” Kelso do życia.

Valderrama wspomniał, że podziwiał Kutchera, który był zawsze dobrze przygotowany na planie, podobnie jak on sam, i przyznał, że lubili rywalizować ze sobą dla zabawy.

Valderrama stwierdził, że on i dana osoba szybko przeprowadzili przyjazną rywalizację, aby określić, kto będzie w stanie wywołać najwięcej śmiechu wśród publiczności podczas pierwszej próby. Zwrócił uwagę, że początkowy śmiech jest zawsze bardziej wyrazisty, bo jeśli w pierwszym ujęciu popełni się błąd, a przy kolejnych próbach będzie się dążyć do jeszcze większego śmiechu, żart nie będzie już tak skuteczny. Przy trzecim lub czwartym podejściu zostaje się w zasadzie zapomnianym.

Podczas pobytu na planie Kutcher i Valderrama czule nazywali siebie „podwójnymi widzami”. Stało się tak, ponieważ ich celem było zapewnienie doskonałego występu podczas pierwszego ujęcia, podczas gdy kolejne ujęcie kręcono jedynie dla przyjemności.

Program telewizyjny znany jako „That ’70s Show” rozpoczął się w 1998 r. i był emitowany przez osiem sezonów, aż do zakończenia w 2006 r. Kiedy Wilmer Valderrama został po raz pierwszy zaproszony na przesłuchanie do serialu, który przedstawiał życie sześciu przyjaciół w Wisconsin w latach 70. , jego oryginalny tytuł brzmiał „Teenage Wasteland.

W swojej książce wyraził, że początkowo nie miał wysokich oczekiwań co do programu. Obiecał, że dołoży wszelkich starań, tak jak robi to ze wszystkim innym. Jednak po spędzeniu kilku lat na przesłuchaniach bez znaczących postępów, można przyzwyczaić się do tego, że nie ekscytuje się zbytnio potencjalnymi kandydatami.

Podczas całego procesu Valderrama musiał stawić czoła „zaciekłej” konkurencji i przypomniał sobie, że podczas swojego pierwszego przesłuchania widział „wysokiego, chudego dzieciaka z burzą ciemnych włosów”. „Nazwa brzmiała dziwnie, zaczynała się na literę T, ale rymowała się z susłem. … Może Tofu?” – zażartował.

Rzeczywiście, wskazywał na nikogo innego jak Tophera Grace, kluczową postać, która wcieliła się w postać Erica Formana i zasadniczo utrzymała serial. Valderrama pochwalił Grace jako wyjątkowy talent, wspominając, że jego podziw „pogłębiał się” im bardziej współpracowali.

Mila Kunis, Laura Prepon, Danny Masterson, Debra Jo Rupp i Kurtwood Smith stanowili główną obsadę serialu, a Valderrama wyraził swój podziw dla każdego z nich w swoich wspomnieniach. Szczególnie pochwalił ich indywidualny urok, ze szczególnym uwzględnieniem jego „pięknej więzi” z Preponem, z którym stał się bliski jak siostra, podobnie jak Kunis. Cała obsada tworzyła zgraną całość rodzinną.

W miarę jak zbliżaliśmy się do siebie poza kamerą i wymienialiśmy dowcipy podczas przerw w filmowaniu, humor serialu zdawał się jeszcze bardziej rozkwitać. Śmiech wypełnił powietrze wraz z żartobliwymi dźgnięciami i dowcipami. Krótko mówiąc, jako gwiazdy staliśmy się sobie nawzajem najbardziej zagorzałymi zwolennikami.” (napisał Valderrama)

Niezależnie od ich wzajemnego uczucia i ról, Valderrama i reszta obsady zrozumieli, że serial w końcu musi się zakończyć. Jak to ujął: „Nie możemy być nastolatkami przez całą wieczność”. Podkreślił, że w miarę upływu czasu wszyscy byli zmęczeni.

W 2006 roku, gdy zespół zebrał się na ostatnią sesję zdjęciową ostatniego odcinka, polały się łzy. Jednak Valderrama i jego koledzy aktorzy nie byli jeszcze gotowi na pożegnanie. „Przez następne dziesięć dni z rzędu” – napisał – „wszyscy jedliśmy razem kolację”. Wyraził dozgonną wdzięczność za to, że „That’s Show z lat 70.” odegrał znaczącą rolę w zapoczątkowaniu jego kariery.

Książka An American Story: wszyscy zaproszeni jest już dostępna.

2024-09-17 22:23