Wieloryby, popyt i nie tylko – krótkoterminowe działania cenowe PEPE będą zależeć od…

  • PEPE boryka się ze słabym popytem pomimo migających byczych sygnałów dzięki rozbieżności cen-RSI
  • Mem Coin obecnie nie przyciąga wielorybów

Jako doświadczony inwestor kryptowalutowy z talentem do rozszyfrowywania trendów rynkowych, intryguje mnie zagadka, jaką jest obecnie PEPE. Bycza rozbieżność na wykresach jest niezaprzeczalnie kusząca, jednak niepokojący jest brak udziału wielorybów. To jakby zaprosić gości na imprezę, ale zapomnieć o wysłaniu zaproszeń!

Niedawno dobrze znana kryptowaluta memowa PEPE doświadczyła pewnego pozytywnego ruchu po kilku dniach trendu spadkowego. Jednak wahania cen sugerują, że wciąż brakuje byczej energii. Czy mogą istnieć powody, dla których optymistyczni inwestorzy rynkowi nadal się wahają?

Ruch cen PEPE pokazał na wykresach znaczący sygnał zwyżkowy. Od połowy sierpnia do początku pierwszego tygodnia września cena spadała sukcesywnie na niższe poziomy. W tym samym czasie wskaźnik RSI tworzył wyższe szczyty, co doprowadziło do sytuacji zwanej „byczą dywergencją”. Ten wzór zazwyczaj wskazuje pozytywne perspektywy dla dowolnego aktywa.

W następstwie tego rozwoju sytuacji prawdopodobnie będziemy świadkami najniższego poziomu wskaźnika PEPE, który może potencjalnie prowadzić do znacznego wzrostu. Warto zauważyć, że cena zbliżyła się do najniższego punktu od czterech miesięcy, czyli obszaru, w którym wcześniej występował duży popyt.

Czy popyt na PEPE spada?

doszło do stopniowego wzrostu, który doprowadził do lekkiego wzrostu, na co wskazuje wskaźnik przepływu pieniędzy, który odbił się od stanu wyprzedania na początku tygodnia.

Pomimo wzrostu popyt pozostaje raczej ograniczony. Co ciekawe, bliższe spojrzenie na blockchain pokazuje, że duzi inwestorzy, czyli „wieloryby”, nie uczestniczyli aktywnie w tym procesie zgodnie z oczekiwaniami. Dane z IntoTheBlock sugerują ponadto, że od początku września wieloryby ograniczyły liczbę posiadanych tokenów PEPE.

1 września wieloryby były w posiadaniu około 203,27 bilionów jednostek PEPE. Jednak od tego czasu ich zasoby spadły i obecnie wynoszą około 200,24 biliona PEPE. Może to być powód, dla którego PEPE, memecoin, miała trudności z nabraniem byczego impetu.

W podanym horyzoncie czasowym dane historyczne wykazały nieznaczny spadek gospodarstw detalicznych, z 112,52 bln PEPE do 112,08 bln PEPE. Pozytywny wzrost zaobserwowano jednak w kategorii inwestorów, która w tym samym okresie wzrosła ze 102,22 bln PEPE do 105,75 bln PEPE.

Mówiąc prościej, możliwe, że memecoin PEPE nadal będzie atrakcyjny. Jednakże ze względu na spadek zainteresowania dużych inwestorów (wieloryby) i typowych nabywców (detal), PEPE może w najbliższej przyszłości odczuć pogorszenie sytuacji.

Jeśli chodzi o perspektywy długoterminowe, alternatywny pomiar – liczba adresów PEPE w czasie – wskazuje, że posiadacze prawie osiągnęli historyczny szczyt wynoszący 83 710 adresów. Dodatkowo, liczba inwestorów krótkoterminowych lub osób często wchodzących i wychodzących z pozycji (cruiserów) również wzrosła do około 192 790 adresów.

Od czerwca nastąpił znaczny spadek liczby traderów zaangażowanych w PEPE, wracając do poziomów podobnych do tych sprzed lutowego wzrostu. Oznacza to, że PEPE pozbywa się słabych inwestorów. W związku z tym może nastąpić wzrost liczby inwestorów, jeśli na PEPE nastąpi gwałtowny wzrost zmienności. Obecnie jednak memecoin prawdopodobnie będzie charakteryzował się słabym popytem.

2024-09-14 11:03