Według dyrektora generalnego CryptoQuant Windows i Android mogą być niebezpieczne dla posiadaczy kryptowalut

Jako doświadczony inwestor kryptowalutowy, który był świadkiem więcej niż kilku wstrząsających historii o włamaniach do portfeli cyfrowych, całym sercem zgadzam się z radą Ki Young Ju. Moją osobistą preferencją, zrodzoną z ciężko zdobytych lekcji, jest unikanie systemów Windows i Androida, jeśli nie jesteś wystarczająco obeznany z technologią.

Mówiąc prościej, szef CryptoQuant, Ki Young Ju, doradził właścicielom kryptowalut o mniejszych umiejętnościach technicznych, aby zachowali ostrożność podczas korzystania z systemów Windows lub Android ze względu na potencjalne ryzyko.

W ten sposób możliwe byłoby zabezpieczenie ich aktywów kryptowalutowych przed włamaniem.

Korzystanie z MacBooka czy iPhone’a znacząco zmniejsza ryzyko, że Twój portfel padnie ofiarą cyberataków.

MacOS firmy Apple jest często rozpoznawany ze względu na swoje solidne zabezpieczenia, przede wszystkim dlatego, że jest oparty na systemie Unix, co oznacza, że ​​pliki nie mogą być uruchamiane, chyba że zostanie to wyraźnie dozwolone. Dodatkowo wyróżnia się potężną konteneryzacją aplikacji i wbudowaną architekturą oprogramowania.

W porównaniu z systemami takimi jak Windows, zintegrowane zarządzanie sprzętem i oprogramowaniem firmy Apple zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa użytkownikom portfeli cyfrowych, ponieważ utrudnia nieautoryzowany dostęp lub próby włamań ze względu na bardziej rygorystyczne środki kontroli. Z drugiej strony platformy takie jak Windows mogą stwarzać większe ryzyko dla posiadaczy kryptowalut, ponieważ oferują mniej rygorystyczne kontrole, umożliwiając łatwiejsze uruchamianie potencjalnie szkodliwych plików.

Warto zauważyć, że większość dużych firm woli używać komputerów Mac ze względu na ich solidne funkcje bezpieczeństwa. Według danych AVG na komputerach Mac zazwyczaj występuje mniej infekcji wirusowych niż na komputerach z systemem Windows.

System operacyjny iOS firmy Apple słynie z wysokiego poziomu bezpieczeństwa wynikającego z polityki firmy Apple polegającej na nieujawnianiu programistom kodu źródłowego. Zamknięta architektura systemu znacznie utrudnia potencjalnym hakerom wykrycie słabych punktów w systemie.

Niedawno użytkownicy systemu Windows zetknęli się ze szkodliwym atakiem, który potencjalnie zagroził ich portfelom kryptowalutowym.

Na początku tego roku badacze bezpieczeństwa odkryli także złośliwe oprogramowanie dla systemu Windows w fałszywych repozytoriach GitHub.

Posiadaczom kryptowalut zazwyczaj zaleca się wybieranie portfeli sprzętowych w celu ochrony swoich aktywów. Jednak właściciele portfeli sprzętowych również mogą być zagrożeni. Na początku tego miesiąca firma Bleeping Computer poinformowała, że ​​użytkownicy Ledger byli celem fałszywych wiadomości e-mail dotyczących naruszeń danych.

2024-12-22 13:52