Ważny tweet dotyczący halvingu Bitcoina (BTC) usunięty przez Michaela Saylora

Michael Saylor, założyciel MicroStrategy, a wcześniej jej dyrektor generalny, ma znaczący wpływ na społeczność Bitcoin. Po rezygnacji ze stanowiska dyrektora generalnego poświęcił się strategii Bitcoin firmy MicroStrategy, co było zobowiązaniem, które firma przyjęła w 2020 roku.

Niedawno na swoim koncie X lub Twitterze podkreślił potencjalny wpływ nadchodzącego halvingu Bitcoina na jego cenę rynkową. Wbrew powszechnemu przekonaniu ten tweet nie ma związku z Dniem Pizzy Bitcoin – choć to wydarzenie również się zbliża, nie jest tak nieuchronne jak sam halving.

Wiadomość Michaela Saylora o halvingu Bitcoina

Michael Saylor udostępnił w mediach społecznościowych krótki film z podpisem: „Bitcoin przenosi finanse o krok dalej”.

#Bitcoin przesuwa pieniądze do przodu.

— Michael Saylor ️ (@saylor) 15 kwietnia 2024 r

Film pokazuje, ile pizzy można było kupić za jednego Bitcoina na początku, a następnie pokazuje znaczny wzrost zakupów pizzy za pomocą jednego Bitcoina na przestrzeni czasu, od roku 2020 do chwili obecnej.

Główną ideą filmu było to, że w przeciwieństwie do tradycyjnej waluty, której siła nabywcza maleje z biegiem czasu, przez co za tę samą kwotę można kupić mniej towarów, wartość Bitcoina pozostaje wyraźna.

Film nie omawia wyraźnie halvingu Bitcoina, ale zauważa, że ​​„podaż Bitcoina zmniejsza się co cztery lata”.

W ciągu najbliższych kilku dni Bitcoin przejdzie halving, znaczące wydarzenie dla kryptowaluty i jej zwolenników. Wiele wpływowych postaci w świecie Bitcoina podkreśla obecnie jego znaczenie.

Halvingi Bitcoina powodują wzrost ceny BTC

Za każdym razem, gdy Bitcoin ulega halvingowi, co zmniejsza liczbę nowych monet wchodzących do obiegu, ten niedobór może znacznie zwiększyć wartość kryptowaluty, powodując wzrost jej ceny. Na przykład Bitcoin osiągnął najwyższy poziom w historii na poziomie 20 000 dolarów w 2017 r. po halvingu w 2016 r., a później osiągnął historyczny szczyt na poziomie 69 000 dolarów po halvingu w kwietniu 2020 r.

W 2021 r. Bitcoin przekroczył swój historyczny szczyt (ATH) sprzed halvingu, a ceny w marcu osiągnęły prawie 73 000 dolarów. Znaczący wzrost można przypisać intensywnej aktywności zakupowej spotowych funduszy Bitcoin Exchange Traded Fund (ETF), która rozpoczęła się w styczniu.

Samson Mow, dobrze znana postać w świecie kryptowalut, uważa, że ​​„wydarzenie Omega” Bitcoina może nastąpić stosunkowo szybko po nadchodzącym halvingu.

Sorry. No data so far.

2024-04-16 16:16