Vitalik Buterin podważa oczekiwania „The Verge” dotyczące wzmocnienia Ethereum

Jako doświadczony analityk z dziesięcioletnim doświadczeniem w branży blockchain i kryptowalut uważam, że najnowsze spostrzeżenia Vitalika Buterina na temat The Verge dla Ethereum są zarówno fascynujące, jak i obiecujące. Z wypowiedzi samego współzałożyciela wynika, że ​​jest on zaangażowany w uczynienie Ethereum bardziej dostępnym i włączającym, co jest zgodne z moim osobistym przekonaniem, że technologia blockchain powinna być dla każdego.

Po dyskusjach na temat The Merge i The Surge mających na celu poprawę przyszłości Ethereum, współzałożyciel Vitalik Buterin wyraził teraz przemyślenia na temat The Verge. W swoim najnowszym poście Buterin stwierdził, że optymalną przyszłością dla Ethereum będzie taka, w której każdy będzie mógł weryfikować transakcje bezpośrednio w sieci głównej (tj. brać udział w weryfikacji węzłów).

Odpowiednia decentralizacja stakowania Ethereum

Jako oddany analityk całym sercem podzielam punkt widzenia Vitalika Buterina na temat The Verge. Według mojej interpretacji podstawowy cel The Verge opiera się na udoskonaleniu protokołu w sposób umożliwiający osobom ze wszystkich zakątków globu wniesienie znaczącego wkładu w zabezpieczenie platformy, niezależnie od ich położenia geograficznego.

Obecnie obsługa węzła wymaga zaawansowanego sprzętu komputerowego. Chociaż Vitalik Buterin wspomniał, że teoretycznie możliwe jest uruchomienie węzła na zwykłym laptopie, stwierdził, że jest to niezwykle trudny proces. Aby rozwiązać ten problem, Ethereum planuje włączyć The Verge, co obejmuje wykorzystanie drzew Verkle. Warto zauważyć, że Verkle Tree zapewnia „strukturę, która pozwala na znacznie bardziej zwarte dowody, umożliwiając bezstanową walidację bloków Ethereum.

Dzięki tej regule walidator może obsługiwać węzeł bez posiadania niezbędnych ilości środków. Przewiduje się, że szacowany czas weryfikacji węzła wyniesie „kilka dodatkowych stu milisekund”. Przewiduje, że nadejdzie czas, w którym możliwe będzie uruchomienie węzła na urządzeniu mobilnym.

Zasadniczo Vitalik Buterin wyjaśnił, że głównym celem The Verge jest stworzenie systemu, w którym walidacja odbywa się bez konieczności posiadania organu centralnego, zapewniając minimalne zapotrzebowanie na pamięć masową i ciągły rozwój dzięki zastosowaniu technologii takich jak SNARK i innych.

Przykładowy przykład dla sieci warstwy 2

Ethereum służy jako fundament, na którym zrodziło się wiele rozwiązań skalowalności drugiego poziomu. W przeciwieństwie do wielu innych alternatyw, które zwykle są mniej istotne, Vitalik Buterin konsekwentnie dążył do ustanowienia protokołów związanych z Ethereum jako modeli do emulacji.

U podstaw The Verge leży stworzenie konfiguracji, która umożliwi większej liczbie osób udział w zarządzaniu Ethereum. Ten znaczący krok w kierunku decentralizacji może znacząco poprawić ogólną wydajność sieci Ethereum.

Po ustaleniu punktu odniesienia dla osób posługujących się drugim językiem w celu osiągnięcia wstępnej decentralizacji, potencjalny rebranding Ethereum pojawia się jako sposób na wykazanie przywództwa poprzez działanie.

2024-10-23 12:50