Vitalik Buterin nieoczekiwanie skupia się na Bitcoinie, oto powód

Jako długoterminowy inwestor kryptowalut i obserwator branży uważam, że niedawne wejście Vitalika Buterina w wojnę wielkości bloków Bitcoina jest intrygujące. Jego wyjątkowa perspektywa, wyniesiona z roli współzałożyciela Ethereum, rzuca światło na problem, który od dawna nęka społeczność Bitcoin.

Vitalik Buterin, współzałożyciel Ethereum, odważył się wyjść poza swoje znane terytorium i zagłębił się w długotrwały problem z Bitcoinem (BTC) – kontrowersyjną debatę na temat rozmiaru bloku. Nazywając tę ​​sytuację „jednostronną pułapką kompetencyjną”, Buterin wyraził swoje nowo odkryte spostrzeżenia na temat dylematu Bitcoina.

Wojna wielkości bloków Bitcoin

1. Spostrzeżenia, które dostarczył na temat X, pochodzą z jego analizy dwóch książek, które podobno zagłębiały się w konflikty wielkości bloków Bitcoin. Jego zamiarem jest rozpowszechnienie wiedzy na ten temat, aby inni mogli uniknąć wpadnięcia w tę samą sytuację.

W mojej najnowszej analizie literatury dotyczącej konfliktów wielkości bloków Bitcoina przedstawiłem powtarzające się zjawisko znane jako jednostronna pułapka wiedzy. Ta sytuacja może objawiać się w różnych scenariuszach i ważne jest, aby poznać strategie jej przezwyciężenia.

— Vitalik.eth (@VitalikButerin) 30 lipca 2024 r.

W kontekście politycznym Vitalik Buterin wskazywał na istnienie dwóch głównych grup: dzierżących stery władzy i tych, którzy dążą do jej przejęcia. Potężne grupy są często postrzegane jako autorytarne ze względu na ich potencjalną niekompetencję, podczas gdy opozycja jest często postrzegana jako osoba pozbawiona siły niezbędnej do wprowadzenia znaczących zmian.

1. Dla Vitalika Buterina oczywiste jest, że blockchainowi Bitcoina przede wszystkim brakuje znaczącego postępu, wbrew początkowym oczekiwaniom. Buterin podkreślił, że wysiłki mające na celu wprowadzenie alternatyw za pośrednictwem odgałęzień takich jak Bitcoin Cash (BCH) przyniosły jak dotąd ograniczony sukces.

Jako badacz badający branżę blockchain natknąłem się na istotny problem: jednostronną wojnę kompetencyjną pomiędzy Ethereum a jego przeciwnikami, na czele której stoi Vitalik Buterin. Aby zaradzić tej nierównowadze, ważne jest, aby opozycja uznała istnienie tego podstawowego problemu. Po rozpoznaniu muszą aktywnie poszukiwać rozwiązań, a nie tylko polegać na swoich obecnych przewagach konkurencyjnych.

Ethereum działa

W swojej recenzji Buterin omawia przede wszystkim książki Rogera Vera i Jonathana Biera o Bitcoinie. Niemniej jednak zdaje sobie sprawę z przeszkód, jakie napotyka Ethereum w tym obszarze. Jednak w przeciwieństwie do Bitcoina bardziej dynamiczna społeczność programistów z szerszego krajobrazu blockchain aktywnie pracuje nad opracowaniem lepszych alternatyw dla Ethereum.

Technologie skalowania warstwy 2 z powodzeniem zmniejszają opłaty transakcyjne, podczas gdy inne sieci warstwy 1, takie jak Solana, Cardano i XRP Ledger, czynią znaczące postępy w poprawianiu komfortu użytkownika i definiowaniu podstawowych cech wydajnego systemu blockchain.

2024-07-30 12:34