Venom z nieprawdopodobnego powodu „obudził” debatę na temat zaimków

Jako doświadczony kinoman mający słabość do filmów o superbohaterach muszę przyznać, że trwająca saga Venom wprawia mnie w zakłopotanie. Mając na koncie trzy filmy i czwarty w drodze, jasne jest, że Hollywood w dalszym ciągu czerpie korzyści z tej serii, niezależnie od tego, czy okaże się ona sukcesem, czy porażką wśród widzów.


Nowy film Toma Hardy’ego Venom: The Last Dance z nieoczekiwanego powodu wywołał „przebudzoną” debatę na platformie X, znanej wcześniej jako Twitter.

Plakat przedstawia superzłoczyńcę Venoma i jego alter ego Eddiego Brocka, obu granych przez Toma Hardy’ego, a towarzyszy im slogan: „Til Death Do They Part” – z zaimkiem w liczbie mnogiej używanym do określenia Eddiego i Venoma jako dwóch odrębnych postaci.

Jednak jeden z użytkowników mediów społecznościowych użył tego sloganu, aby wycelować w ruch trans i zaimki niebinarne, pisząc: „Dopóki śmierć ich nie rozłączy” przypieczętował dla mnie umowę. Nie zaakceptowano ONI Zaimki, które próbowali tam wcisnąć, i założę się, że inni Filmy też nie są przereklamowane. #Venom #Venom3.

W odpowiedziach nastąpiła wściekła reakcja, podczas której inni użytkownicy X oskarżyli oryginalny plakat o bycie „imbecylem” i zwrócili uwagę, że użyto słowa „oni”, ponieważ Eddie i Venom są powszechnie uważani za dwie różne osoby. 

Niemniej jednak pierwotny autor utrzymywał, że jego pierwszy tweet był jedynie żartem, jednocześnie pokazując, jak udało im się wpisać go w swój kontekst.

W kilku dyskusjach w ramach odpowiedzi wspomniano, że w bardziej odpowiedniej wersji sloganu można byłoby używać „oni”, a nie „oni”, aby zapewnić dokładność gramatyczną.

Początkowy tweet został zalany szyderczymi komentarzami, w tym jednym, który brzmiał: „Oni. Jak w przypadku dwóch osób, wy prawdziwi imbecyle.

W odpowiedzi na to konkretne dźgnięcie oryginalny plakat zadrwił: „Tak, wszyscy o tym wiemy, ale nadal nie zrozumiałeś, ale dobra robota. Teraz mogę cię dorwać za obelgi. Dziękuję, że zrobiłeś dokładnie to, czego oczekiwałem.

Jako entuzjasta stylu życia pozwól, że podzielę się moim spojrzeniem na dany temat:

W odpowiedzi stanowczo stwierdziłem: „Dość tych uwłaczających komentarzy, przyjacielu. Nie zapytałeś o moje powody, dla których udostępniłem ten post”. To skłoniło trzeciego użytkownika do przyłączenia się do dyskusji i bez ogródek zauważył: „Ponieważ wygląda na to, że prowokujesz gniew. Po co pytać?

Czasami wydawało się, że osoba, która opublikowała oryginalny tweet, przyznała, że ​​jej post miał na celu sprowokować widzów i wywołać reakcje.

W bardziej konwersacyjnym stylu jeden z użytkowników zachichotał w odpowiedzi: „To najbardziej przejrzysta próba przynęty, z jaką się spotkałem, być może nawet kiedykolwiek. Trudno uwierzyć, że ludzie dają się na to nabrać i śmieją się histerycznie. Cóż za akt klasowy”, na co oryginalny plakat odpowiedział: „Ponieważ łatwo się denerwują”.

„Jad jest zawsze połączeniem symbionta i żywiciela, więc to jakby powiedzieć: „jesteśmy Venomem”. Bardzo podobały mi się pierwsze dwa filmy i nie mogę się doczekać, aż trzeci ukaże się cyfrowo.

Na oryginalnym plakacie odparowano: „Te filmy są do bani i wiem, co to jest. Powiedziałem to właściwie w ramach żartu i pokazałem też, jak Wcisnęli to w całość. 

W odpowiedzi na komentarz jeden z użytkowników wyraził swój punkt widzenia w następujący sposób: „Uważam, że nie chodzi tylko o Eddiego, ale raczej o Eddiego i Venoma”. Na to oryginalny plakat odpowiedział następującymi myślami: „Zastanów się nad tym. To jak nierozerwalna więź, dopóki śmierć ich nie rozdzieli. Nie „oni”, ale wspomniałem o tym tylko dlatego, że wydało mi się to zabawne.

Jako entuzjasta stylu życia często zmagam się z zawiłościami języka i gramatyki. To fascynujące, jak prosty wybór zaimka może wywołać ożywioną debatę! Niedawno przewijając post, natknąłem się na komentarz, który brzmiał mniej więcej tak: „To zaskakujące, dlaczego dwie osoby nie użyłyby zamiast tego słowa „oni”? To stwierdzenie z kolei doprowadziło do przemyślanej reakcji oryginalnego plakatu.

W oryginalnym poście czytamy: „Jestem zdezorientowany, on nigdy nie odnosi się do siebie, używając „oni”, ale używał „nas”, „naszych”, „my” i tak dalej. Kiedy ktoś używa słowa „oni”, zazwyczaj ma na myśli kogoś innego, a nie siebie. Jednakże mówisz „dopóki śmierć nas nie rozłączy”, co mogłoby być jaśniejsze, ale on użył słowa „ONI”, ponieważ w Hollywood typowe jest uwzględnianie, nawet subtelnie, swoich poglądów politycznych… Nie rozumiem, dlaczego zdenerwowałeś się z powodu prosty post stwierdzający tę informację.

W odpowiedzi kolejny użytkownik X wyjaśnił: „Oryginalny post odnosi się do nich, a nie do Eddiego czy Venoma dyskutujących o sobie”.

W skrócie „Venom: The Last Dance” to trzecia część trylogii z Tomem Hardym, po filmach „Venom” z 2018 roku i „Venom: Let There Be Carnage”, który miał premierę w 2021 roku.

Trzecia część, która miała swoją premierę w najbliższy czwartek, spotkała się z ostrą krytyką ze strony krytyków, uzyskując ocenę jedynie 37% w serwisie Rotten Tomatoes.

2024-10-26 04:40