Utwór Bitcoin wygenerowany przez sztuczną inteligencję stworzony przez Tuura Demeestera

Ewangelista Bitcoin, pierwszy użytkownik BTC i analityk Tuur Demeester bawił się sztuczną inteligencją. Dziś przedstawił wyniki swojego eksperymentu AI społeczności Bitcoin na platformie mediów społecznościowych X (wcześniej znanej jako Twitter).

Demeester wyraził swój podziw i entuzjazm w związku z efektem: utworem wygenerowanym przez sztuczną inteligencję z tekstem, melodią i wokalem. Ukończony utwór, trwający ponad trzy minuty, powstał na podstawie jego początkowej sugestii składającej się z 25 słów. Co ciekawe, wyprodukowano go w zaledwie dziesięć sekund.

To zdumiewające, jak sztuczna inteligencja była w stanie stworzyć piosenkę w zaledwie 10 sekund, wykorzystując jako przewodnik jedynie krótką podpowiedź składającą się z 25 słów. Co imponujące, udało mu się wygenerować nie tylko melodię, ale także sam tekst i aranżację.

— Tuur Demeester (@TuurDemeester) 10 kwietnia 2024 r.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy możliwości sztucznej inteligencji znacząco wzrosły. Nie tylko firmy takie jak OpenAI i xAI robią postępy w tej dziedzinie, ale giganci technologiczni, tacy jak między innymi Meta, Google i Microsoft, również aktywnie rozwijają aplikacje AI do generowania obrazów, muzyki, tekstu i filmów.

Podczas niedawnego wydarzenia w X Space Musk skomentował obecne stanowisko ludzkości w rozwoju sztucznej inteligencji. Przewidział, że pod koniec przyszłego roku sztuczna inteligencja przewyższy ludzką inteligencję. Dodatkowo ogłosił, że ulepszona wersja jego chatbota Grok AI, o nazwie Grok 2.0, jest obecnie w fazie szkolenia i wkrótce zostanie wprowadzona do aplikacji X.

W grudniu Musk wyraził przekonanie, że w ciągu trzech lat sztuczna inteligencja będzie w stanie stworzyć powieści J.K. Rowling, odkrywająca nowe teorie w fizyce i przekraczająca ludzkie możliwości we wszystkich obszarach.

2024-04-10 16:54