Umoja wypuszcza Stablecoin USDb na łańcuchu Merlin opartym na Bitcoinie

USDb zamierza wykorzystać wydajne, skalowalne i bezpieczne podstawy transakcyjne Merlin Chain do rozszerzenia sfery Bitcoin (BTC) w obszarze zdecentralizowanych finansów (DeFi), wprowadzając nowe i innowacyjne aplikacje.

Syntetyczny dolar USDb Umoja rozpoczyna działalność na Merlin Chain

Umoja, innowacyjny system „inteligentnych pieniędzy”, nawiązał trwałą współpracę z wiodącą siecią wtórną Bitcoin, Merlin Chain. W związku z tym USDb, inauguracyjna moneta typu stablecoin o wysokiej stopie zwrotu powiązana z Bitcoinem, zostanie wprowadzona na platformę Merlin.

Wraz z MerlinLayer2 wprowadzamy nowy produkt: miliardy USD – pierwszy syntetyczny dolar o wysokiej stopie zwrotu zbudowany na Bitcoinie. Naszym celem jest udostępnienie wszystkim inwestowania w kryptowaluty! Razem wykorzystujemy zaawansowaną technologię Umoja, aby to osiągnąć. [Bitcoin] [$USD Synthetic] Możliwość inwestycyjna: połączenie sił z MerlinLayer2 w celu wprowadzenia $USDb – wysokodochodowego dolara syntetycznego na Bitcoinie

— Umoja (@UmojaProtocol) 16 kwietnia 2024 r.

USDb wyróżnia się na tle innych kryptowalut stabilnych jako pierwszy oparty na podstawowych, chronionych, wysokodochodowych materiałach syntetycznych, wspieranych tokenizowanymi strategiami handlowymi. W przeciwieństwie do tradycyjnych monet stabilnych zabezpieczonych zabezpieczeniem lub polegających na środkach algorytmicznych w celu utrzymania kursu dolara amerykańskiego, w celu utrzymania wartości opiera się na przejrzystych technikach handlu w łańcuchu.

Robby Greenfield, założyciel Umoja, wyjaśnił, że wybrano Merlin Chain ze względu na podobne spojrzenie obu zespołów na temat znaczenia zdecentralizowanego systemu gospodarczego.

Wśród powodów, dla których wybrałem firmę Merlin, jest kilka kluczowych czynników. Po pierwsze, jest to najbardziej zdecentralizowana, dostępna i najmniej ryzykowna dostępna opcja. Co więcej, waluta o najniższym ryzyku i najwyższym potencjale zysku prawdopodobnie zyska najszerszą akceptację. A tę walutę można rozwijać wyłącznie w oparciu o Bitcoin.

Umoja działa jako producent syntetycznych aktywów kryptograficznych, produkując syntetyczne warianty aktywów cyfrowych przy użyciu tokenizowanych technik handlu znanych jako „Synty”. Te syntezatory oferują zwiększone zyski i silniejsze zabezpieczenia w porównaniu do innych kryptowalut. Syntetyki służą jako wyspecjalizowane tokeny, które naśladują funkcje konwencjonalnych instrumentów finansowych i strategii handlowych zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Nowatorski przypadek użycia wiodącego L2 na Bitcoinie (BTC)

Oczekuje się, że w przypadku Merlin Chain integracja instrumentów zdecentralizowanych finansów (DeFi) opartych na Bitcoinie pokaże potencjalne korzyści.

Po debiucie Merlin Chain z powodzeniem zgromadził ponad 3,6 miliarda dolarów w ramach Total Value Locked, co pokazuje jego zdolność do szybkiego rozwoju w społeczności Bitcoin.

Ułatwia bezpieczne, elastyczne i szybkie transakcje bitcoinami, zapewniając silną bazę dla projektów zbudowanych specjalnie w sieci Bitcoin.

Ponadto nowe partnerstwo z pewnością wzbudzi zainteresowanie maksymistów Bitcoina, zwolenników zdecentralizowanych finansów, handlowców i inwestorów indywidualnych.

2024-04-16 19:23