Uma Thurman w eleganckiej czarnej sukni na premierze filmu „Och, Kanada” na Festiwalu Filmowym w Nowym Jorku… przyznaje, że podoba jej się „filmowiec-macho” Paul Schrader, gdy dowiedziała się, że jest fanem Taylor Swift

Jako entuzjasta filmu, który spędził niezliczone godziny w świecie srebrnego ekranu, muszę powiedzieć, że nadchodząca premiera „Oh, Canada” znacząco wzbudziła moje zainteresowanie. Dzięki obsadzie składającej się z doświadczonych weteranów, takich jak Gere i Thurman, a także wschodzącej gwiazdy Elordi, film ten zapowiada się na urzekające przeżycie kinowe.


Uma Thurman przyznała, że ​​przed rozpoczęciem pracy nad projektem „Och, Kanada” odczuwała pewien niepokój w związku ze współpracą z reżyserem Paulem Schraderem.

Jak się okazuje, darzy go dużym szacunkiem za jego twórczość, zwłaszcza jako scenarzysty i reżysera. Warto zauważyć, że brał udział w tworzeniu takich filmów jak Taksówkarz (1976), Wściekły byk (1980) i Ostatnie kuszenie Chrystusa (1986) lub współpracował przy nich. Wyreżyserował także takie filmy, jak Amerykański żigolo (1980), Ludzie-koty (1982), Lekki sen (1992), Uczucie (1997) i Pierwszy reformowany (2017).

Podczas wielkiego otwarcia swojego nowego filmu „Och, Kanada” aktorka podzieliła się spostrzeżeniami na temat swojej współpracy ze Schraderem i innymi gwiazdami, w tym Richardem Gere, Jacobem Elordi, Victorią Hill i Michaelem Imperioli, spacerując po czerwonym dywanie sesja pytań i odpowiedzi.

Thurman wyraziła wyraźny entuzjazm, wykrzykując: „Dokładnie o tym mówię! Muszę przyznać, że jestem wielką fanką Paula Schradera. To był dla mnie prawdziwy zaszczyt móc współpracować z nim i być świadkiem jego proces twórczy z pierwszej ręki.

W swojej najnowszej pracy Schrader bada życie nieuleczalnie przeżywającego kłopoty autora, będącego kanadyjsko-amerykańskim lewicowcem, który wybrał wygnanie do Kanady, aby uniknąć poboru do wojska podczas wojny w Wietnamie.

Ubrana w stylową marynarkę i białą minisukienkę Uma Thurman, lat 54, przyznała, że ​​początkowo obawiała się współpracy ze Schraderem. Jednak jej zastrzeżenia zniknęły, gdy odkryła jego muzyczne preferencje.

Aktor Pulp Fiction przyznał, że miał spore obawy przed spotkaniem z tym uznanym twórcą filmowym, znanym ze swojej macho i kultowych filmów. Jednak szybko poczuł się w jego towarzystwie komfortowo.

Kiedy jechałem na spotkanie, ktoś inny mnie zawoził i przeglądał Google i wykrzyknął: „Wow, on jest wielkim fanem Taylor Swift!”. Następnie podzieliła się tym. Odpowiedziałem: „Naprawdę?” Potem zobaczyłem, że Paul złożył oświadczenie w obronie Taylora i pomyślałem: „Wszystko w porządku.

Z biegiem czasu zacząłem odwiedzać różne platformy społecznościowe, aby wyrazić swój podziw dla Taylor Swift, 34-letniej potęgi. W wywiadach, w tym podczas niedawnego czatu z Variety, dzieliłam się wrażeniami, że jestem całkowicie zdumiona tą ikoną popu i niesamowitym imperium, które zbudowała.

Pochodzący z Grand Rapids w stanie Michigan stwierdził, że urzeka go nie tylko muzyka, ale całe doświadczenie – to, co nazywam „elvisem” tego wszystkiego. Następnie wyraził swój podziw dla sposobu, w jaki zbudowali to imponujące imperium.

Thurman powiedziała dalej, że Schrader współpracował z nią i całym zespołem fantastycznie, a obserwowanie go przy pracy było naprawdę inspirujące.

Nominowany do Oscara powiedział, że wszyscy na planie byli obecni przy Paulu i zdobywali cenne spostrzeżenia po prostu obserwując go, prawdziwego mistrza. Dodał, że Paweł był niesamowicie skupiony i, delikatnie mówiąc, dość współczujący.

Obserwując z peryferii planu filmowego, Thurman zauważył, że Schrader odznaczał się niezwykle dokładnym i szybkim podejściem do technik tworzenia filmów.

W ograniczonych ramach czasowych naprawdę inspirujące było obserwowanie znanego filmowca, który umiejętnie poprowadził proces uchwycenia dokładnie tego, czego pragnął i czego potrzebował, mając do dyspozycji bogate słownictwo filmowe.

Film „Och, Kanada”, napisany i wyreżyserowany przez Schradera, jest adaptacją powieści „Foregone” z 2021 roku nieżyjącego już Russella Banksa. Prace Schradera zazwyczaj przedstawiają izolowane, zmartwione postacie męskie zmagające się z egzystencjalnym dylematem.

75-letni Gere wciela się w starszą wersję fikcyjnego dokumentalisty Leonarda Fife’a, który prowadzi rozstrzygającą rozmowę z jednym ze swoich byłych uczniów (Imperioli). Podczas tej dyskusji wspomina surowe prawdy ze swojego życia, zastanawiając się nad swoimi związkami, żalami i śmiertelnością, a także wojną w Wietnamie.

W filmie Elordi w młodzieńczej roli Leonarda Fife’a jest dobrze znany z filmu „Euphoria”.

Oprócz gwiazd takich jak Gere, Thurman i Elordi, w produkcji tej występują także utalentowani aktorzy, tacy jak Penelope Mitchell, Kristine Froseth i Zach Shaffer.

Film miał swoją światową premierę na 77. Festiwalu Filmowym w Cannes 17 maja w Cannes we Francji.

Na razie nie ogłoszono konkretnej daty ogólnokrajowej premiery kinowej, ale oczekuje się, że „Och, Kanada” trafi do kin w całym kraju w grudniu.

2024-10-06 10:18