Ujawniono ostatnią wiadomość zmarłej dyrektor generalnej YouTube, Susan Wojcicki

Jako zagorzała wielbicielka Susan Wojcicki jej niezłomny duch i nieustające dążenie do wprowadzenia zmian nadal mnie inspirują nawet po jej śmierci. Jej podróż, naznaczona odpornością, inteligencją i głębokim poczuciem empatii, jest dla nas wszystkich drogowskazem.


Susan Wojcicki wywiera wpływ nawet po swojej śmierci.

Przed śmiercią poprzedniego dyrektora generalnego YouTube z powodu raka płuc w sierpniu, w wieku 56 lat, napisała pożegnalny wpis na blogu, w którym szczegółowo opisała swoją walkę z chorobą. 25 listopada YouTube zdecydował się opublikować ten post w ramach hołdu z okazji Miesiąca Świadomości Raka Płuc.

W ostatniej notatce poinformowała, że ​​pod koniec 2022 roku zdiagnozowano u niej raka płuc. Jeszcze bardziej zaskakujące było to, że nie odczuwała wielu objawów i regularnie biegała wtedy kilka mil dziennie. Ponieważ nigdy w życiu nie paliła, ta diagnoza była dla niej całkowitym szokiem.

W lutym 2023 Wojcicki ustąpiła ze stanowiska na platformie wideo. Od tego momentu skupiła swoją uwagę na zdrowiu i sprawach rodzinnych, obejmując męża Dennisa Tropera i czwórkę pozostałych dzieci, które niestety w lutym w wieku 19 lat straciły najstarszego syna Marco z powodu przedawkowania narkotyków.

Następnie dodała: „Życie z rakiem nie jest proste”. Zastanawiając się nad swoimi doświadczeniami, podzieliła się tym, że uległa znacznej przemianie. Największy wgląd, jaki zdobyła? Ciesz się chwilą obecną – życie może być dla wszystkich niepewne i pełne niepewności, ale codzienne życie jest niezaprzeczalne.

Niemniej jednak Wojcicki obmyślała strategie na nadchodzące dni, takie jak przeznaczenie swoich wysiłków i środków finansowych na badania nad rakiem płuc – dziedzinę, którą podkreśliła jako „niedocenianą” i „błędnie rozumianą”.

Według Wojcickiego rak płuc zajmuje wiodącą przyczynę zgonów z powodu nowotworów u kobiet i jest wśród nich drugim najczęściej występującym typem nowotworu. Pomimo ogólnego spadku zachorowalności na raka płuc w wyniku ograniczenia palenia tytoniu, nastąpił znaczny wzrost zachorowań na raka płuc wśród osób, które nigdy nie paliły, przy czym dwie trzecie z tych rozpoznań to kobiety.

Idąc dalej, jej celem jest jak najlepsze delektowanie się obecną chwilą, a jednocześnie propagowanie poszerzania wiedzy i leczenia tej choroby.

2024-11-26 04:47