Twórca Dogecoin kończy spekulacje na temat DOGE Holdings Elona Muska

Niedawno Mishaboar, wpływowa postać w społeczności i rozwoju Dogecoin, zabrała się za media społecznościowe, aby zdementować pogłoski o posiadaniu kryptowaluty na dużą skalę przez Elona Muska. Wbrew powszechnemu przekonaniu Mishaboar wyjaśnił, że nie ma istotnych dowodów potwierdzających posiadanie przez Muska znacznych ilości Dogecoina podczas wcześniejszych wzrostów cen.

W szczytowym okresie sławy Dogecoina Mishaboar zwrócił uwagę na znaczący błąd rozpowszechniany przez wpływowe osoby. Ujawnił, że takie postacie jak Changpeng Zhao (CZ), były dyrektor generalny Binance i niektórzy popularni YouTuberzy, błędnie propagowali bezpodstawne twierdzenie, że jedna osoba posiadała 30% wszystkich zapasów Dogecoina.

Zamiast tego deweloper wyjaśnił, że zidentyfikowany wieloryb nie był indywidualnym inwestorem, ale raczej zimnym portfelem Robinhood, w którym mieszczą się aktywa jego użytkowników.

Z pewnością Twoja ocena jest trafna. Nie należy pomijać znaczenia Robinhood w napędzaniu wzrostu Dogecoina podczas poprzedniej hossy. Należy jednak przyznać, że Binance również odegrało kluczową rolę, umieszczając Doge na giełdzie wcześniej niż wiele innych giełd (osobiście uważam, że ich platforma jest dość atrakcyjna pod względem transakcji).

— Mishaboar (@mishaboar) 8 kwietnia 2024 r.

Zwolennik Dogecoina podkreślił wartość samodzielnego dochodzenia i przestrzegł przed nadmiernym poleganiem na ekspertach lub osobach wpływających na rynek bez kwestionowania ich informacji. Dodatkowo Mishaboar w subtelny sposób odpowiedział na oświadczenia Changpenga Zhao, poprzedniego dyrektora generalnego Binance, dotyczące rzekomej własności Dogecoina przez Elona Muska.

Piżmo kontra Zhao

Mishaboar zaproponował bardziej kompleksowe wyjaśnienie napięcia między Binance a Dogecoinem, niż to, co sugerował CZ. Podkreślił problemy z wypłatami Dogecoinów na Binance i zasugerował podstawowe tarcia pomiędzy Elonem Muskiem a CZ.

W odpowiedzi na pytanie obserwatora dotyczące relacji Elona Muska i CZ (Changpeng Zhao) Mishaboar zasugerował, że między nimi może istnieć napięcie. Musk wyraził obawy dotyczące wypłat Dogecoin na Binance za pośrednictwem tajemniczych tweetów.

Zamiast po prostu ufać historiom rozpowszechnianym przez organizacje informacyjne i wpływowe osoby w społeczności DOGE, Mishaboar zachęcał wszystkich do uważnego zbadania faktów i zastanowienia się nad potencjalnym ryzykiem związanym z korzystaniem ze scentralizowanych giełd, na których przechowuje się Twoją kryptowalutę.

2024-04-09 13:25