Tweet AI od legendy horroru Stephena Kinga pozostawia X zastanawiającego się

Dziś po południu znany autor Stephen King, znany ze swoich mrożących krew w żyłach powieści, opowiadań i scenariuszy z gatunku horroru, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat sztucznej inteligencji ze swoimi 7,1 milionami fanów na Twitterze lub platformie mediów społecznościowych X.

Stephen King publikuje zagadkowy tweet na temat sztucznej inteligencji

Oświadczenie pisarza było odważne, lecz niejasne dla jego dużej rzeszy fanów, przez co zastanawiali się nad jego intencjami jako twórcy horroru.

King napisał na Twitterze, że nie martwi się sztuczną inteligencją, podając powód – ma swoje „mojo działające”.

Znaczenie tajemniczego tweeta słynnego autora było niejasne, co wywołało lawinę reakcji użytkowników. Niektórzy byli zachwyceni tym stwierdzeniem, inni oskarżali Kinga o powrót do starych nawyków, z którymi wcześniej się uporał.

Oświadczenie Kinga można interpretować jako nawiązanie do „Box Office Mojo” – amerykańskiej platformy rejestrującej przychody ze sprzedaży biletów. Dzięki swojej imponującej karierze literackiej trwającej dziesięciolecia Stephen King jest znany nie tylko z pisania bestsellerowych książek, ale także z ogromnej liczby dzieł zaadaptowanych na potrzeby filmów. Godne uwagi przykłady to „Zielona mila”, „Skazani na Shawshank”, „Lśnienie” Stanleya Kubricka, a ostatnio „Doktor Sen”.

Powinieneś się martwić, zwłaszcza jako pisarz.

— dr Clown, PhD (@CW_Insider) 8 kwietnia 2024 r.

Tweet Kinga budzi uzasadnione obawy co do potencjalnych zagrożeń, jakie mogą napotkać autorzy książek w ciągu najbliższych kilku lat w związku z szybkim postępem w technologii sztucznej inteligencji. W niedawnym wywiadzie Elon Musk, myślący przyszłościowo miliarder i twórca chatbota Grok AI, wyraził przekonanie, że w ciągu trzech lat sztuczna inteligencja będzie na tyle rozwinięta, że ​​będzie w stanie tworzyć powieści na poziomie J.K. Bestsellerowa seria Rowling o Harrym Potterze.

Grok bije ChatGPT cenowo

Według wcześniejszego raportu U.Today chatbot opracowany przez Muska, nazwany Grok, który jest obecnie dostępny tylko dla użytkowników Premium Twitter/X, kosztuje więcej miesięcznie niż zaawansowany model ChatGPT-4 OpenAI.

Od niedawna dostęp do Groka mają wszyscy użytkownicy Premium za darmo. Jednak aby móc korzystać z planu członkostwa Premium, muszą płacić tylko 8 dolarów miesięcznie. I odwrotnie, regularne korzystanie z ChatGPT-4 wiąże się obecnie z miesięczną opłatą w wysokości 20 USD. W rezultacie stosowanie Groka zapewnia 60% oszczędności w porównaniu z jego bardziej zaawansowanym (jak twierdzi Elon Musk) odpowiednikiem branżowym.

Tymczasem, jak zapowiedziano wcześniej, wkrótce ma zostać udostępniona nowa iteracja – Grok 1.5.

2024-04-08 16:44