Trend XRP Bucks z wpływami o wartości 1,3 miliona dolarów w miarę kontynuacji wypływu Bitcoinów

Na ostrożnym rynku, na którym inwestorzy zachowują się niepewnie, fundusze inwestycyjne aktywów cyfrowych drugi tydzień z rzędu odnotowały wypłaty 206 mln dolarów. Jednak XRP przełamał ten trend napływem 1,3 miliona dolarów.

Spadek wolumenów handlowych

Na podstawie najnowszych ustaleń CoinShares wolumen obrotu aktywami cyfrowymi w ramach ETP nieznacznie spadł do 18 miliardów dolarów. Stanowi to około jedną czwartą (28%) wszystkich wolumenów handlu Bitcoinami, co stanowi spadek z ponad połowy (55%) w zeszłym miesiącu. Bitcoin, wciąż wiodący na rynku, odnotował wypłaty o łącznej wartości 192 milionów dolarów.

Mimo to inwestycje w Bitcoin za pośrednictwem produktów krótkoterminowych wyniosły zaledwie 0,3 miliona dolarów w postaci wypłat, co sygnalizuje minimalny entuzjazm inwestorów do czerpania korzyści z pesymistycznego trendu rynkowego. Z kolei amerykańskie fundusze ETF spowodowały znaczny odpływ 244 mln dolarów, do czego przyczyniły się przeważające negatywne nastroje. Wśród dotkniętych ETF-ów, fundusze ETF o ustalonej pozycji odczuły największy ciężar wycofywania, podczas gdy nowo wyemitowane fundusze odnotowały napływ, choć w wolniejszym tempie niż w poprzednich tygodniach.

W tym samym okresie w Ethereum wystąpiły wypłaty na kwotę 34 milionów dolarów, co czyni go szóstym z rzędu tygodniem z wypływami środków. Z kolei produkty obejmujące wiele aktywów przyciągnęły w poprzednim tygodniu inwestycje na kwotę 9 milionów dolarów. Litecoin i Chainlink również odnotowały napływy odpowiednio 3,2 miliona dolarów i 1,7 miliona dolarów.

XRP wyróżnia się

W szerszym ujęciu funduszy przemieszczających się pomiędzy różnymi aktywami uwagę przykuł XRP z przychodzącymi inwestycjami o wartości około 1,3 miliona dolarów. Ten nagły wzrost uwagi inwestorów może wynikać z kilku powodów napędzających popyt na XRP. Jednym z wiarygodnych wyjaśnień może być rosnące wykorzystanie oferty technologicznej Ripple, w szczególności systemu płatności transgranicznych.

Wzrost cen XRP i pojawienie się nowych inwestycji o wartości 1,3 miliona dolarów podkreślają jego solidność i atrakcyjność dla inwestorów. Obecnie wartość XRP wynosi 0,5336 USD. W ostatnim dniu nastąpił niewielki wzrost o 0,82%, podczas gdy w ciągu ostatniego tygodnia nastąpił bardziej wyraźny wzrost o 3,01%.

Dzienny wolumen obrotu XRP znacznie wzrósł i wyniósł 1 129 623 228 dolarów, co oznacza wzrost o 12,61%. Ten godny uwagi wzrost aktywności handlowej oznacza zwiększone zainteresowanie inwestorów i zaangażowanie w XRP, potencjalnie przyciągając zarówno krótkoterminowych spekulantów, jak i inwestorów długoterminowych.

2024-04-22 15:04