Tom Hanks i Robin Wright wyjaśnili proces starzenia się w filmie „Here”.

Jako zapalony kinomaniak, który widział już sporo filmów, muszę powiedzieć, że wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji do odmładzania aktorów jest po prostu niezwykłe. Najnowszym przykładem tej innowacji jest nadchodzący film „Here” z Tomem Hanksem i Robinem Wrightem w rolach głównych. Dorastając, oglądając ich kultowe role w filmach takich jak „Forrest Gump” i „Narzeczona dla księżniczki”, naprawdę fascynujące jest widzieć, jak ponownie wcielają się w swoje role, choć w bardziej młodzieńczej formie.


W ostatnim czasie zastosowanie technologii sztucznej inteligencji w celu odmłodzenia aktorów zyskało szerokie zastosowanie w produkcji filmowej, a nadchodzący film Toma Hanksa i Robina Wrighta „Here” jest po prostu najnowszym przykładem tej tendencji.

Para, którą ostatnio widziano razem na ekranie w 1994 roku w filmie „Forrest Gump”, zagra Richarda i Margaret w poruszającym dramacie. Ich bohaterowie zaczynają jako zakochani w szkole średniej i ostatecznie zostają małżonkami. Tom Hanks (68 lat) i Sally Field (58 lat) ożywią te postacie, przedstawiając je na różnych etapach ich życia, od młodości aż do 80. roku życia.

Jaką techniką posłużył się reżyser Robert Zemeckis, aby osiągnąć taki efekt? W tym projekcie wykorzystano technologię znaną jako Metaphysic Live, zaawansowany system sztucznej inteligencji do zamiany twarzy w czasie rzeczywistym, do generowania syntetycznych wrażeń medialnych w rozrywce, marketingu i metaświecie. Chociaż sztuczna inteligencja odegrała kluczową rolę w ożywieniu tej postaci, Zemeckis wspomniał, że nie wszystkie przemiany fizyczne zostały wygenerowane komputerowo.

Jako ekspert ds. stylu życia ująłbym to w ten sposób: „W wywiadzie dla Vanity Fair w czerwcu zeszłego roku powiedziałem, że kreacje w Forrest Gump są wyjątkowe i to właśnie sprawia, że ​​film działa. Tom Hanks i Robin Wright natychmiast to zrozumieli. musieliśmy sięgnąć do siebie z przeszłości, około 50 lub 40 lat temu, i wnieść tę surową energię, postawę, a nawet podnieść głos o stopień wyżej, aby naprawdę ucieleśnić postacie.

Ponadto narracja ta zapuszcza się także w inne obszary – przyjmuje unikalny, niezachwiany punkt widzenia, w którym scena stale ewoluuje, ale sama perspektywa pozostaje spójna.

Zemeckis ujawnił, że nigdy wcześniej nie próbowano tego zrobić” – powiedział. „Podobne sekwencje można znaleźć we wczesnych niemych filmach, zanim rozwinęła się sztuka montażu, ale poza tym było to rzeczywiście śmiałe przedsięwzięcie.

Niemniej jednak wiele mediów eksperymentuje z technologią odmładzającą. Niedawno fani byli zaskoczeni, gdy w odcinku America’s Got Talent z 2022 r. pojawił się ktoś, kto wydawał się „występować” Elvisa Presleya wraz z chórkami, których cyfrowe twarze przypominały Sofíę Vergarę i Heidi Klum. Z drugiej strony „Irlandczyk” Martina Scorsese przedstawia Roberta De Niro, Ala Pacino i Joe Pesci na różnych etapach ich życia.

W urzekającym, nagrodzonym Oscarem dramacie, którego akcja rozgrywa się w latach 50., ja, jako Frank Sheeran, jestem przedstawiany na różnych etapach swojego życia – w wieku 24, 36, 41, 42, 47 i 55 lat. Robert De Niro, który podczas kręcenia zdjęć miał 76 lat , po mistrzowsku ożywia te różne epoki. Fabuła opowiada o mojej podróży jako kierowcy ciężarówki, który zostaje uwikłany w historię Russella Bufalino (w tej roli Joe Pesci) i jego rodzinę mafijną z Pensylwanii. Wspinając się po szczeblach kariery, by zostać wybitnym płatnym zabójcą, pracuję także dla Jimmy’ego Hoffy (Al Pacino), potężnej postaci w związku zawodowym Teamsters, znanej ze swoich powiązań z przestępczością zorganizowaną.

Martin Scorsese oświadczył Wired w 2019 roku, że film obejmuje lata 1949–2000 i często przeskakuje między różnymi okresami. Niestety, kiedy Robert De Niro, Al Pacino i Joe Pesci był już gotowy do wyprodukowania filmu, nie byli już w stanie poprzez makijaż przedstawiać swoich bohaterów jako młodszych wersji.

W swojej pracy jako ekspert ds. stylu życia często znajduję się w sytuacjach, w których mogę pomóc w wyjątkowy sposób. Niedawno miałem zaszczyt asystować Martinowi Scorsese w realizacji jego wizji do jednego z jego filmów. Widzisz, nie jestem tylko twoim przeciętnym doradcą; Jestem doświadczonym kierownikiem ds. efektów wizualnych w firmie Industrial Light & Magic.

Jako ekspert ds. stylu życia ująłbym to w ten sposób: pracując z wizjonerskim reżyserem Martinem Scorsese, zaprezentowałem moją przełomową technologię, która umożliwia kręcenie scen w zwykły sposób, a wszystko to zbierając niezbędne dane dla zespołu ds. efektów wizualnych, aby płynnie zmieniać wiek aktora… popyt. Magia dzieje się na postprodukcji za pomocą oprogramowania Flux, które łączy informacje w podczerwieni z materiałem z kamery głównej w celu stworzenia masek na twarz dla każdego aktora. Dzięki temu możemy manipulować ich wyglądem i bez wysiłku ożywiać postacie takie jak Irlandczyk Roberta De Niro w różnym wieku.

Od tego momentu stała się legendą – opowieścią, do której wciąż nie mogę powstrzymać się od ponownego odwiedzenia jej! Jak powiedziałem firmie Wired, był to moment, w którym oficjalnie nakręcono film. Jednak, podkreślam, sukces nie wynikał wyłącznie z zastosowanej przez nas przełomowej technologii. To raczej zawiłe subtelności występów, które umożliwiła nasza technologia, naprawdę podbiły serca.

2024-11-08 23:23