Tether wstrzykuje 1 miliard USDT więcej w związku z halvingiem Bitcoina

Ponieważ halving Bitcoina dzieli zaledwie kilka godzin i pozostało mniej niż 100 bloków, Tether, znany emitent USDT, zrobił znaczący krok, tworząc dodatkowy miliard jednostek USDT na blockchainie Ethereum.

Wyprodukowany miliard dolarów USDT wzbudził znaczną ciekawość i domysły wśród entuzjastów kryptowalut, pozostawiając wielu zastanawiających się nad możliwym wpływem tej kryptowaluty na trendy rynkowe przed i po znaczącym halvingu Bitcoina.

Paolo Ardoino, dyrektor generalny Tether, wyjaśnił, że zatwierdzona transakcja dodania nowego USDT do sieci Ethereum nie została jeszcze zawarta. USDT jest rezerwowany na nadchodzące transakcje dotyczące zapasów i wymiany.

Ogłoszenie dotyczące usługi publicznej: Do zasobów sieci Ethereum dodawana jest transakcja o wartości 1 miliarda dolarów. Ta transakcja została zatwierdzona, ale jeszcze nie zrealizowana. Fundusze są przechowywane w rezerwie na przyszłe wnioski o emisję i transfery łańcuchowe.

— Paolo Ardoino (@paoloardoino) 19 kwietnia 2024 r.

Decyzja Tethera o dodaniu większej liczby USDT do obiegu zapada w pracowitym okresie, a wartość rynkowa USDT wynosi obecnie ponad 109,55 miliarda dolarów, co czyni go trzecim co do wielkości aktywem kryptograficznym. Ten zastrzyk nowego USDT może zwiększyć płynność i prawdopodobnie wpłynąć na wzorce handlu w oczekiwaniu na halving Bitcoina.

Gdzie jest płynność?

Niedawno ekspert ds. analityki Tethera, Spot On Chain, ujawnił kilka intrygujących informacji na temat transakcji Tethera. Tylko w zeszłym miesiącu Tether Treasury wygenerował zdumiewającą kwotę pięciu miliardów USDT. Z tej ogromnej kwoty dwa miliardy USDT zostały wybite w sieci Ethereum, a trzy miliardy USDT powstały w sieci TRON. Duża część tych nowo utworzonych tokenów została już przeniesiona na czołowe giełdy kryptowalut.

Zbliżający się halving Bitcoina sprawia, że ​​entuzjaści kryptowalut są podekscytowani. Przewidywane wydarzenie niesie już ze sobą istotne implikacje dla rynku. Jednak rola Tethera w tej sytuacji dodaje dodatkowej warstwy tajemniczości i intrygi.

2024-04-19 15:58