TEN wskaźnik Ethereum właśnie osiągnął poziom z 2016 roku; historia mówi nam, że cena ETH będzie…

  • Rezerwy wymiany Ethereum spadły ostatnio do krytycznego minimum
  • Kluczowe sygnały wydawały się wskazywać na potencjalne krótkotrwałe odbicie na kluczowym poziomie

Jako doświadczony badacz z wieloletnim doświadczeniem na rynku kryptowalut, intryguje mnie obecny stan Ethereum. Niedawny spadek rezerw walutowych przypomniał mi rok 2016, kiedy historia zdawała się powtarzać w najbardziej ekscytujący możliwy sposób. Choć niedźwiedzie dominują już od trzech miesięcy, niski poziom rezerw i silny popyt po niższych cenach sugerują, że krótkoterminowe odbicie może być nieuchronne.

Przez ostatnie trzy miesiące przewagę mieli gracze obstawiający przeciwko Ethereum (ETH). Pojawił się jednak ciekawy trend: Ethereum wypływa z giełd, co sugeruje, że może nastąpić rosnąca akumulacja po obniżonych cenach, co wskazuje na utrzymujący się popyt. Ale jak długo to może trwać?

Jak donosi Glassnode, istnieje tendencja do wycofywania Ethereum z giełd. Co więcej, obecne poziomy rezerw Ethereum osiągnęły najniższe poziomy nienotowane od 2016 roku, co wskazuje na podobny schemat. Ten spadek rezerw walutowych może potencjalnie wpłynąć na zachowanie cen Ethereum, tak jak miało to miejsce w 2017 r. Czy zatem historia się powtórzy?

W 2016 r. badanie analizujące historię Ethereum wykazało, że borykało się ono z pewnymi wyzwaniami. Cena ETH osiągnęła najwyższy poziom na poziomie 18,36 dolarów w czerwcu, ale następnie spadła poniżej 12 dolarów we wrześniu i spadła do 7,14 dolarów w grudniu. Jednak po tym spadku ETH rozpoczął w 2017 r. niesamowity wzrost.

Jeśli Ethereum będzie podążać za podobnym trendem w 2024 r., jak miało to miejsce wcześniej, może to wskazywać na silny wzrost w 2025 r. Dowody na wycofywanie Ethereum z giełd sugerują duży popyt na token po niższych cenach, a ponadto szybkość, z jaką Wycofanie ETH również rośnie.

Od lipca prędkość lub tempo obiegu Ethereum rośnie. Jeśli tendencja ta się utrzyma, może nastąpić krótkoterminowa zmiana w kierunku zwyżkowego nastawienia rynku. Sytuację tę dodatkowo wzmacnia duże zainteresowanie konsumentów.

Niemniej jednak dane dotyczące łańcucha dostaw sugerują, że nie osiągnięto jeszcze punktu, w którym popyt przewyższa podaż.

Czy popyt na Ethereum może spowodować zwrot?

Z danych z adresów Ethereum wynika, że ​​więcej transakcji wysyła Ether (ETH) niż je otrzymuje. W tej chwili około 204 000 adresów aktywnie wysyłało ETH w porównaniu do około 188 000 adresów, które aktywnie odbierały ETH.

Niemniej jednak dane dotyczące aktywnych adresów ujawniły także inną interesującą obserwację.

W ciągu ostatnich kilku tygodni zaobserwowaliśmy wzrost liczby adresów aktywnie otrzymujących Ethereum (ETH), podczas gdy liczba adresów wysyłających Ethereum maleje. Tendencja ta może sugerować zmianę równowagi pomiędzy podażą i popytem. Dodatkowo może mieć na to wpływ obecny poziom ceny ETH.

Jako analityk zauważyłem, że niedawny spadek ETH popchnął jego cenę w stronę znaczącego poziomu wsparcia w okolicach ceny 2333 dolarów. Może to wskazywać na rosnące oczekiwania dotyczące potencjalnej zmiany lub odwrócenia trendu w tym przedziale cenowym. Warto zauważyć, że wydaje się, że presja niedźwiedzia zaczyna słabnąć, co może sprzyjać tak optymistycznemu nastawieniu.

Chociaż odnotowano te ustalenia, warto wspomnieć, że wykres dzienny sugeruje, że byki jeszcze nie w pełni się wyłoniły.

Dodatkowo Indeks Względnej Siły (RSI) sugeruje, że byki nadal mają kontrolę i mogą pojawić się dalsze szanse na spadki, potencjalnie osiągając ceny podobne do tych obserwowanych w najniższych punktach sierpnia.

2024-09-06 13:11