Ten niedźwiedzi wskaźnik może sygnalizować początek poważnego spadku ceny Bitcoina

Josh Olszewicz, znany trader kryptowalut, zauważył na dziennym wykresie Bitcoina crossover Tenkan/Kijun. Ten niedźwiedzi sygnał może oznaczać początek trendu spadkowego.


Ekspert tutaj: Joshua Olszewicz, uznany trader kryptowalut, zidentyfikował linie Tenkan i Kijun przecinające się na dziennym wykresie Bitcoina. To niedźwiedzie przejście może być wczesnym sygnałem nadchodzącego trendu spadkowego.

Jako analityk techniczny badam wykresy cenowe, aby zidentyfikować trendy i wzorce. Aby wyznaczyć linię Tenkan Sen, patrzę wstecz na ostatnie dziewięć okresów i znajduję średnią z najwyższego maksimum i najniższego minimum. W trendzie wzrostowym linia ta może pełnić funkcję poziomu wsparcia, potencjalnie przyciągając kupujących, gdy cena się do niej zbliża. I odwrotnie, podczas trendu spadkowego linia Tenkan Sen może działać jako opór, utrudniając dalszy spadek cen.

„Kijun Sen, czyli linię bazową, wyznacza się poprzez uśrednienie sumy najwyższego maksimum i najniższego minimum z poprzednich 27 okresów. Ta średnia służy jako potencjalny średnioterminowy poziom wsparcia”.

Jako badacz trendów rynkowych odkryłem, że przecięcie dwóch wspomnianych linii może dostarczyć traderom cennych informacji na temat obecnej sytuacji na rynku. W szczególności, gdy linia Tenkan Sen spada poniżej linii Kijun Sen, zdarzenie to jest zwykle postrzegane jako sygnał niedźwiedzia. Oznacza to, że na rynku panuje presja spadkowa.

Przecięcie się sygnałów poniżej chmury Ichimoku może nie oznaczać końca zwyżkowego trendu. Zamiast tego może to wskazywać, że trend może być kontynuowany, ale po drodze może wystąpić pewien potencjalny opór lub korekta.

Obecnie cena Bitcoina wynosi 63 645 dolarów na podstawie informacji z CoinGecko. Dla kontrastu, Ethereum wykazało niezwykły wzrost, zwiększając się o około 6% w ciągu ostatnich 24 godzin, jak wynika z raportów U.Today.

2024-04-28 14:09