Tajemniczy przelew 245 milionów DOGE wysłany do Robinhood, cena spada

Z informacji pochodzących z konta Whale Alert na Twitterze wynika, że ​​w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano znaczący transfer Dogecoina. Około setki milionów DOGE zostało przeniesionych na dobrze znaną giełdę, co zbiegło się z zauważalnym spadkiem ceny Dogecoina.

Społeczność Dogecoin zauważyła tę transakcję i zareagowała żarliwymi komentarzami.

245 milionów Dogecoinów w ruchu, cena gwałtownie spada

Około 12 godzin temu ukryty duży inwestor przekazał zdumiewającą kwotę 245 miliardów DOGE do dobrze znanej platformy handlowej Robinhood. Wartość tej transakcji w monetach DOGE wynosiła wówczas około 49,6 miliona dolarów.

245 000 000 #DOGE (49 622 788 USD) przeniesione z nieznanego portfela do #Robinhood — Whale Alert (@whale_alert) 8 kwietnia 2024 r.

Ta ogromna transakcja nastąpiła jednocześnie ze znacznym spadkiem ceny DOGE; dobrze znana moneta memowa spadła w ciągu ostatnich 24 godzin o prawie 8%. Spadek ten został jednak częściowo skompensowany wzrostem o 2,02%. Obecnie oryginalna kryptowaluta oparta na motywie psa jest notowana po cenie 0,1964 USD, po porzuceniu poziomu 0,2084 USD poprzedniego dnia.

Robinhood jest największym posiadaczem DOGE

Wybitna postać społeczności Dogecoin o imieniu Mishaboar na X/Twitterze ujawniła w ostatnim tweecie największego znanego dotychczas zbieracza Dogecoin. W tym poście Mishaboar oskarżył Changpenga Zhao, byłego dyrektora generalnego Binance, i popularnych kryptowalutowych YouTuberów o rozpowszechnianie bezpodstawnych plotek, że około 30% całego Dogecoina jest kontrolowane przez jednego magnata kryptowalut. CZ złożył tę deklarację, gdy nadal kierował Binance w roku 2021.

Mishaboar podkreślił, że doświadczeni użytkownicy kryptowalut mogli stwierdzić, że ten cyfrowy portfel nie był prywatną własnością konkretnej osoby, ale raczej był to portfel chłodniczy przeznaczony do wymiany kryptowalut. Podkreślił, że kilku dyrektorów generalnych szerzyło dezinformację, wielokrotnie wspominając o mistyfikacji „wieloryba DOGE”.

Wspomniany użytkownik podkreślił, że w końcu zidentyfikowano faktycznego właściciela największego holdingu Dogecoin, który należy do nikogo innego jak giełdy Robinhood. Platforma utrzymywała je w imieniu swoich użytkowników. Niektóre spekulacje wskazywały nawet na największego fana DOGE, Elona Muska, jako na „tajemniczego bogatego wieloryba DOGE”. Mishaboar w istotny sposób przypomniał, jak ważne jest przeprowadzanie własnych badań za każdym razem, gdy ma się do czynienia z przestrzenią kryptograficzną.

2024-04-09 13:59