Tajemnicze wieloryby nagle przenoszą miliony w Bitcoinach po halvingu

Po ostatnim halvingu Bitcoina na rynku kryptowalut można zaobserwować zauważalny trend polegający na tym, że ukryci gracze dokonują dużych transakcji. Po tym wydarzeniu, które zmniejszyło o połowę tempo tworzenia nowych Bitcoinów, te niezidentyfikowane podmioty stały się aktywne, pozostawiając ludzi zastanawiających się nad ich powodami i wpływem na rynek.

W jednym przypadku miał miejsce transfer Bitcoinów o wartości około 10,56 miliona dolarów, co stanowi 162 419 BTC, z adresu „bc1q839” na „bc1qnn”. Warto zauważyć, że adres odbiorcy „bc1qnn” nie ma zarejestrowanej historii transakcji, co sugeruje, że został nowo utworzony. Natomiast adres nadawczy „bc1q839” ma historię transakcji, ale ich pochodzenie pozostaje nieznane.

Tajemnicze wieloryby nagle przenoszą miliony w Bitcoinach po halvingu

Pomimo dużych transakcji reakcja rynku jako całości pozostała dość stabilna, a cena handlowa Bitcoina utrzymywała się powyżej 66 000 dolarów. Ta niezłomność wskazuje, że inwestorzy przyjmują ostrożną postawę, wstrzymując się z głównymi działaniami rynkowymi do czasu pojawienia się większej ilości informacji, a jednocześnie skłaniając się ku optymizmowi.

Tajemnicze wieloryby nagle przenoszą miliony w Bitcoinach po halvingu

Dane historyczne z Bitwise pokazują, że po halvingu Bitcoina zazwyczaj występuje krótkoterminowa zmienność cen. Jednak w dłuższej perspektywie cena bitcoina ma tendencję do wzrostu, choć stopień aprecjacji może być różny. Ten wzorzec odzwierciedla ewolucję bitcoina w aktywo o bardziej ugruntowanej pozycji, a każde zdarzenie halvingu pomaga stopniowo zmniejszać wahania rynkowe.

W związku z krążącymi plotkami na temat przyczyn tych transakcji inwestorzy pozostają czujni, uważnie obserwując rynek kryptowalut pod kątem jakichkolwiek oznak zmian.

2024-04-22 11:40