Szwajcarski kanton głosuje za badaniem górnictwa bitcoinów

Jako doświadczony inwestor kryptowalutowy z korzeniami głęboko zakorzenionymi w szwajcarskim krajobrazie finansowym, ta wiadomość z Berna znacznie wzbudziła moje zainteresowanie. Po przetrwaniu światowego kryzysu finansowego w 2008 r. i byciu świadkiem wzrostu liczby walut cyfrowych od tego czasu, nie mogę powstrzymać się od poczucia potwierdzenia, widząc tak postępowe kroki podejmowane przez naszych przywódców politycznych.

W odpowiedzi na słowa Samuela Kullmanna, zwolennika Bitcoina w Federalnej Unii Demokratycznej Szwajcarii (EDU), doniesiono, że parlament szwajcarskiego kantonu Berno zatwierdził środki mające na celu badanie wydobycia Bitcoinów.

Za przyjęciem wyżej wymienionego ustawodawstwa głosowano 85 do 48. 

Jako analityk mogę to wyrazić w bardziej konwersacyjnym stylu w następujący sposób: We współpracy ze mną propozycję poparli Simon Ryser z Partii Zielonych Liberałów, Mathias Mueller i Korab Rashiti, obaj przedstawiciele Szwajcarskiej Partii Ludowej, wraz z Philipp Kohli, członek Partii Centrum.

Obecnie obowiązkiem administracji lokalnej jest sporządzenie badania oceniającego wykonalność wydobycia Bitcoinów.

Zauważono, że nadwyżkę energii można wykorzystać do generowania Bitcoinów, co staje się coraz bardziej popularne na całym świecie. Według U.Today spółka zależna Tokyo Electric Power Company Holdings rozpoczęła wydobycie wiodącej kryptowaluty, wykorzystując zapasową zieloną energię.

Ponadto Berno planuje zbadać, czy wydobycie bitcoinów mogłoby odegrać rolę w równoważeniu stabilności sieci energetycznej.

Sugestia ta jest ruchem legislacyjnym neutralnej „Parlamentarnej Grupy Bitcoin”. Jego celem jest przygotowanie ram prawnych dla cyfrowej transformacji globalnego systemu finansowego.

Ustawodawstwo sugeruje, że Bitcoin może zająć kluczową pozycję w krajobrazie finansowym jutra, oferując szeroki zakres możliwości. Jeśli kanton Berno opracuje przyszłościowy plan, może okazać się kuszącym celem dla przedsiębiorstw specjalizujących się w Bitcoinie.

We wniosku wspomniano, że atrakcyjność Bitcoina wynika z atrakcyjności Bitcoina wynikającej z jego stałego limitu podaży wynoszącego 21 milionów monet. „Gwarantowany niedobór sprawia, że ​​Bitcoin jest interesującą alternatywą dla osób poszukujących magazynu wartości wykraczającego poza tradycyjne systemy walutowe” – stwierdzono. 

2024-11-28 23:12