Świece Bitcoin Omega nieuniknione po halvingu: Samson Mow rzecznik „1 miliona dolarów BTC”

Samson Mow, dyrektor generalny Jan3 i maksymalista Bitcoina, rozmawiał z Forbesem o niedawno zakończonym halvingu. Przewiduje znaczne zmniejszenie podaży Bitcoina w nadchodzącym okresie, co określa mianem „szoku podażowego”. Ponadto Mow wyraził przekonanie, że to wydarzenie może potencjalnie spowodować, że cena Bitcoina osiągnie poziom 1 miliona dolarów.

Świeca Omega w zasięgu wzroku! Świeca Omega w zasięgu wzroku! #halving jest dowodem na to, że ten system działa, ale oznacza również, że nadchodzi szok podażowy dla wszystkich stron, które chcą kupić duże ilości #Bitcoina. Sprawdź komentarze @Excellion na temat niedawnego halvingu w artykule @Forbes autorstwa…

— 3 stycznia (@JAN3com) 22 kwietnia 2024 r

Halving Bitcoina i „szok podażowy”

Samson Mow opisał Forbesowi koncepcję halvingu bitcoinów: Sieć Bitcoin ma ograniczoną podaż wynoszącą 21 milionów monet, które są stopniowo uwalniane w ramach nagród za wydobycie. Zostało to zaprojektowane przez enigmatycznego twórcę Bitcoina, Satoshiego Nakamoto, ustalającego halvingi występujące mniej więcej co cztery lata i zmniejszające wielkość nagrody o połowę. Gdy górnicy wyprodukują 210 000 bloków, następuje halving.

Aby uniknąć przytłaczającej podaży Bitcoinów na rynku ze względu na ciągłą emisję, konieczne były redukcje nagród (tzw. halvingi). Początkowo górnicy otrzymywali 50 Bitcoinów za każdy nowo wydobyty blok. Bez tych czterech poprzednich halvingów wszystkie 21 milionów Bitcoinów zostałoby już wydobytych z systemu.

Samson Mow wyjaśnił Forbesowi, że zatwierdzenie przez SEC w styczniu 2021 r. spotowych funduszy ETF na Bitcoin, takich jak BlackRock, Fidelity, Ark Invest i VanEck, wygenerowało znaczny nowy popyt na Bitcoin. Według szefa 3 stycznia spadek nagród za bloki ze względu na halving i zwiększony popyt ze strony tych ETF-ów może doprowadzić do niedoboru podaży Bitcoina.

„Świece Omega nieuniknione”

Bazując na tym doświadczeniu uważa, że ​​w przyszłości może pojawić się świeca Bitcoin Omega lub być może kilka takich świec. Przed wystąpieniem halvingu dzienny popyt przewyższał podaż od 5 do 10 razy. W związku z tym te znaczące spadki cen, po których nastąpił gwałtowny wzrost cen, wydają się nieuniknione.

Według opisu Mo, świece omega reprezentują duże świece na wykresie handlowym. Mówiąc prościej, oznaczają one znaczne wahania cen i zmienność.

Wiele osób postrzega halving Bitcoina jako kamień milowy wskazujący, że wkraczamy w nowy etap w cyklu życia Bitcoina – piąty. Przewiduje się, że kolejny halving nastąpi za cztery lata.

Krótko mówiąc, halvingi Bitcoina są pozytywnym wydarzeniem nie tylko dla samego Bitcoina, ale dla całego rynku kryptowalut. Pokazują skuteczność protokołu Bitcoin. Zmniejszając nagrodę przyznawaną górnikom, Bitcoin ulega ograniczeniu podaży, co czyni go cenniejszym i podobnym do rzadkich aktywów, takich jak złoto. Od ostatniego halvingu cena Bitcoina wzrosła o około 8,5%. Obecnie cena Bitcoina wynosi 66 200 dolarów.

2024-04-23 16:01