STRK, ORDI, EGLD: najgorsi wykonawcy od początku roku wymienieni przez analityka

Jako doświadczony inwestor kryptowalutowy z kilkuletnim doświadczeniem widziałem spory udział w wzlotach i upadkach rynku. Ostatnie wiadomości o znacznych stratach poniesionych przez Starknet (STRK), ORDI (ORDI) i MultiversX (EGLD) wśród 100 największych kryptowalut, delikatnie mówiąc, sprawiły, że poczułem się nieco nieswojo.


Chociaż całkowita wartość rynku kryptowalut wzrosła, od 1 stycznia 2024 r. kilka kryptowalut o dużej kapitalizacji doświadczyło znacznych spadków. Według oceny Colina Wu jeden na trzy tokeny z pierwszej setki zgłasza obecnie straty.

Starknet (STRK), ORDI (ORDI), MultiversX (EGLD): najgorsi gracze w pierwszej setce

Spośród 100 kryptowalut o największej kapitalizacji rynkowej, łącznie 37 tokenów odnotowało spadek wartości kapitalizacji z roku na rok. Natomiast Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH), dwie wiodące kryptowaluty, odnotowały imponujące zyski, według chińskiego dziennikarza kryptowalutowego Colina Wu.

W pierwszej setce kryptowalut pod względem wartości rynkowej 37 z nich odnotowało w tym roku spadek cen. Z drugiej strony, Bitcoin i Ethereum odnotowały wzrosty odpowiednio o 48,9% i 36,4% w tym samym okresie. Do znaczących przegranych należą STRK (-50%), ORDI (-45%), EGLD (-41%), MINA (-38%), BSV (-37%), ARB (-31%), INJ (-28%) %) i MATIC (-27%). — Wu Blockchain (@WuBlockchain) 27 kwietnia 2024 r.

Jako analityk finansowy zidentyfikowałem trzy kryptowaluty – Starknet (STRK), ORDI (ORDI) i MultiversX (EGLD) – które odnotowały znaczne straty podczas niedawnego pogorszenia koniunktury na rynku. W szczególności STRK, która służy jako podstawowa waluta natywna Ethereum L2 Starknet, odnotowała spadek w postaci spadku wartości o 50,33%.

OP Optimism spadł o 38%, ARB Arbitrum spadł o 31,5%, a Polygon (MATIC) spadł o 27,6%.

Jako badacz badający wydajność różnych „słabszych” tokenów zauważyłem, że LINK firmy Chainlink i ICP komputera internetowego radzą sobie stosunkowo dobrze, a każdy z nich odnotowuje straty poniżej 1%.

Całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut wzrosła o 40% w 2024 r

Przewiduję, że w 2024 roku długo oczekiwane zatwierdzenie funduszu spot Bitcoin Exchange-Traded Fund (ETF) w Stanach Zjednoczonych zapoczątkowuje nowy wzrost cen kryptowalut.

Przeanalizowałem dane i odkryłem, że łączna wartość tokenów kryptowalut znacznie wzrosła, skacząc z 1,773 miliarda dolarów do 2,467 miliarda dolarów. Ten wzrost wartości osiągnął swój najwyższy punkt 13 marca, kiedy osiągnął imponującą kwotę 2,891 miliarda dolarów.

Udział Bitcoina (BTC) w całkowitej kapitalizacji rynkowej kryptowalut, określany jako dominacja Bitcoina, odnotował znaczny wzrost w określonym przedziale czasowym. Według danych TradingView wskaźnik ten przekroczył najwyższy poziom od trzech lat, zwiększając się o ponad 6,2%, osiągając szczyt na poziomie 57% w okolicach połowy kwietnia.

2024-04-27 16:20