Strata w wysokości 319 milionów dolarów w Bitcoinie (BTC) ogłusza społeczność kryptowalut

Jako analityk z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem na rynkach finansowych muszę powiedzieć, że obecny stan rynku kryptowalut przypomina mi jazdę kolejką górską – ekscytującą, nieprzewidywalną i często wstrzymującą oddech. Niedźwiedzie nastroje są wyraźnie wyczuwalne, a całkowita kapitalizacja rynkowa zbliża się do poziomu 2 bilionów dolarów, czyli poziomu, który kiedyś uważano za nietykalny.

W zeszłym tygodniu na rynku kryptowalut dominował pesymizm, a całkowita kapitalizacja rynkowa według CMC wynosi obecnie około 2,04 biliona dolarów po spadku o 0,39% w ciągu ostatnich 24 godzin. Społeczność jest coraz bardziej zaniepokojona, gdy kapitalizacja rynkowa jest coraz bliżej spadku poniżej wysoko cenionego progu 2 bilionów dolarów.

Mówiąc prościej, Bitcoin, największa kryptowaluta pod względem wartości rynkowej, przeżywa obecnie trudności. Jego obecna cena wynosi 58 420 dolarów po niewielkim wzroście o 0,77% w ciągu ostatniego dnia. Jednak w ciągu ostatniego miesiąca jego wartość spadła o 9,41%. Tendencja spadkowa nastąpiła dlatego, że nie była w stanie przebić się przez kolejne poziomy oporu. Inwestorzy optymistyczni (byki) mieli trudności z odzyskaniem kontroli nad inwestorami pesymistycznymi (niedźwiedzie), którzy obecnie wydają się dominować w dyskursie rynkowym.

Koszt Bitcoina od jakiegoś czasu oscyluje w pobliżu poziomu 58 000 dolarów. Pomimo krótkotrwałego przekroczenia 63 000 dolarów w połowie sierpnia, wydaje się, że w tym krótkim wzroście dominuje przedłużająca się faza stabilności. Co więcej, ostatnio wzrosła aktywność w zakresie sprzedaży monety i nawet instrumenty inwestycyjne Bitcoin stanęły przed wyzwaniami.

Ogromne odpływy produktów inwestycyjnych w aktywa cyfrowe

Z ustaleń CoinShares wynika, że ​​w zeszłym tygodniu z kryptowalutowych produktów inwestycyjnych wycofano znaczną kwotę 305 milionów dolarów. Rynek przyjął bardziej pesymistyczne nastawienie po publikacji solidnych danych makroekonomicznych z USA, które wykluczyły możliwość rychłej obniżki stóp procentowych. Ta optymistyczna wiadomość szczególnie negatywnie wpłynęła na produkty powiązane z Bitcoinem.

Około 319 milionów dolarów opuściło rynek Bitcoina, podsycając większy pesymizm wśród traderów i instytucji finansowych. W międzyczasie Ethereum (ETH) doświadczyło odpływów środków na łączną kwotę 5,7 miliona dolarów, co ostudziło entuzjazm, który narósł po debiucie spotowych funduszy ETF Ethereum. W rezultacie inwestorzy wydają się wahać przed inwestowaniem, ponieważ na rynku utrzymują się negatywne nastroje.

2024-09-02 16:31