Solana (SOL) skacze o 9%, gdy poważna poprawka dotycząca zatorów trafia do sieci głównej

Solana (SOL) ma wszelkie powody, aby rozpocząć paraboliczną passę, ponieważ członkowie społeczności są zachwyceni publikacją poważnego rozwiązania problemu zatorów w sieci głównej. Zgodnie z nową aktualizacją z blockchaina, wydano nową aktualizację wersji o nazwie v1.17.31, która jest teraz dostępna do użytku przez walidatorów MainnetBeta.

W ciągu ostatnich kilku lat Solana borykała się z poważnymi zatorami, które wyrządziły znaczne szkody dla działających na niej aplikacji, a także dla aktywów inwestorów, a co za tym idzie – dla jej wiarygodności. Obciążenie pogorszyło się z powodu rozprzestrzeniania się monet memów na platformie. Chociaż te monety memowe zapewniły Solanie przewagę nad Ethereum pod względem niektórych wskaźników rynkowych, spowodowały one również poważny problem z wydajnością sieci.

Walidatory w MainnetBeta mogą teraz bezpiecznie przyjąć wersję 1.17.31. Ta aktualizacja wprowadza ulepszenia zmniejszające przeciążenie sieci w Solanie.

— Status Solana (@SolanaStatus) 15 kwietnia 2024 r.

Na podstawie najnowszej aktualizacji Solana ogłosiła, że ​​niedawno wydane rozwiązanie skutecznie rozwiąże problemy z przeciążeniami, których doświadcza. Przed tą wersją różni programiści i klienci walidatorów, tacy jak Anza, wprowadzili znaczące aktualizacje w sieci testowej. Podjęto wspólne wysiłki w celu rozwiązania problemów z siecią w całym systemie.

Po wdrożeniu tego rozwiązania kilka wstrzymanych projektów ogłosiło zamiar kontynuacji, a ich celem jest debiut na żywo po zapewnieniu niezawodności sieci.

Reakcja cenowa Solany (SOL).

Niedawna aktualizacja rozwiązania Solana w zakresie ograniczeń przesyłowych spowodowała, że ​​cena SOL wzrosła o 9,24%, czyli 13,65 USD, w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając 154,43 USD. Chociaż wzrost ten pozostaje w tyle za ogólnym odbiciem rynku po weekendowych zawirowaniach, oczekuje się, że odnowione poczucie stabilności i wiara w zdolność Solany do uporania się z problemami zatorów komunikacyjnych znacznie wzmocni potencjał wzrostu monety w przyszłości.

Obecnie Solana jest piątą co do wielkości walutą cyfrową pod względem wartości rynkowej. Dzięki odnowionej sieci rośnie zainteresowanie Solaną, co może prowadzić do wzrostu popytu i potencjalnie powodować niedobory podaży – a to może spowodować wzrost cen.

2024-04-15 14:12