Sieć Web3 COTI wprowadza protokół ochrony prywatności między łańcuchami

Jako badacz z wieloletnim doświadczeniem zagłębiający się w złożony świat technologii blockchain muszę powiedzieć, że niedawny przełom COTI jest po prostu przełomowy. Po obszernej pracy w dziedzinie prywatności i zdecentralizowanych technologii mogę śmiało powiedzieć, że ten międzyłańcuchowy protokół ochrony prywatności może zmienić zasady gry zarówno dla firm, jak i programistów.

Krótko mówiąc, COTI, fundacja zajmująca się poufnością w sieci Web3, uruchomiła niedawno wielołańcuchową procedurę dotyczącą prywatności. Ta innowacja umożliwia firmom, zdecentralizowanym aplikacjom (dApps) i programistom na około 70 różnych platformach blockchain żądanie prywatności, kiedy tylko jej potrzebuje.

Osiągnięcie tego kamienia milowego umożliwia programistom bezproblemowe włączenie elementów poufności COTI do ich obecnych systemów, umożliwiając rozszerzenie ochrony prywatności zarówno na platformy wirtualnej maszyny Ethereum (EVM), jak i platformy inne niż EVM.

Wykorzystując technologię Garbled Circuit opracowaną przez Soda Labs, system COTI kładzie nacisk na skalowalność. Oznacza to, że użytkownicy mają swobodę włączania i wyłączania ustawień prywatności w zależności od konkretnych potrzeb.

Po udanej demonstracji i zakończeniu początkowej transakcji międzyłańcuchowej z wykorzystaniem Axelar, COTI zamierza zastosować technologię Amplifier firmy Axelar, aby zwiększyć prywatność we wszystkich 71 obsługiwanych sieciach.

Shahaf Bar Geffen, dyrektor generalny COTI, stwierdził: „To osiągnięcie oznacza kluczowy moment dla prywatności w Internecie. Obecnie tylko COTI oferuje rozwiązanie w zakresie prywatności, które może spełnić wymagania wydajnościowe aplikacji konsumenckich. Jesteśmy podekscytowani, że różne sieci i społeczności twórców będą teraz mogły korzystać z funkcji ochrony prywatności COTI bezpośrednio ze swoich platform natywnych.

Ograniczona prywatność publicznego blockchaina uniemożliwia niektórym firmom pełne przyjęcie zdecentralizowanych technologii ze względu na konieczność przestrzegania przepisów, które priorytetowo traktują poufność danych.

Najnowszy protokół COTI ma na celu rozwiązanie tego problemu, oferując regulowane funkcje poufności, ułatwiając w ten sposób szersze wykorzystanie zdecentralizowanej sieci (Web3) i zdecentralizowanych finansów (DeFi).

2024-11-12 19:36