Serial HBO House of the Dragon zakończy się po czterech sezonach, a produkcja trzeciego sezonu prequelu Gry o tron ​​rozpocznie się na początku przyszłego roku

Jako ekspert stylu życia z zamiłowaniem do wysokiej jakości opowiadania historii i głęboko doceniający zawiłe światy stworzone przez George’a R.R. Martina, jestem zarówno zadowolony, jak i zaintrygowany ogłoszeniem, że House of the Dragon będzie kontynuowany przez kolejne dwa sezony. Sam przebrnąłem przez labirynt narracji Gry o tron ​​(co prawda z mapą i kilkoma podręcznikami) i mogę zaświadczyć o bogactwie tych historii i o tym, jak bardzo należy zadbać o ich oddanie sprawiedliwości.


Według współtwórcy i showrunnera Ryana Condala, zakończenie nadchodzącego „Domu smoka”, będącego prequelem popularnego serialu HBO „Gra o tron”, ma zakończyć się po czterech sezonach.

Jak wynika z poniedziałkowego raportu Variety, podczas poniedziałkowej konferencji prasowej po wyemitowaniu finału drugiego sezonu Condal potwierdził, że obecnie powstaje scenariusz do trzeciego serialu.

Według Condala przygotowania do serialu będziemy kontynuować jesienią, a zdjęcia chcemy rozpocząć już w przyszłym roku.

Początkowo pierwszy sezon serialu składał się z 10 odcinków, a w drugim sezonie zredukowano go do 8 odcinków. Zapytana o liczbę odcinków trzeciego sezonu Condal odpowiedziała, że ​​nie prowadziła jeszcze żadnych rozmów na ten temat z HBO.

Z punktu widzenia narracji oczekuję, że rytm i tempo serialu pozostaną spójne z jego dramatycznym stylem, począwszy od drugiego sezonu.

Według powieściopisarza George’a R.R. Martina, który przyczynił się do powstania spinoffu Gry o tron, w październiku 2022 roku stwierdził na swoim blogu, że „aby odpowiednio przedstawić historię, potrzeba pełnych 4 sezonów, każdy składający się z 10 odcinków”. .

W latach 2011–2019 program telewizyjny „Gra o tron” na podstawie powieści George’a R.R. Martina „Pieśń lodu i ognia” był emitowany przez osiem sezonów w HBO.

Sieć telewizyjna pracuje także nad spin-offem Martin’s Tales of Dunk and Egg, zatytułowanym A Knight of the Seven Kingdoms. Ta nowa seria stanowi kolejny prequel do pierwszego serialu „Gra o tron”, którego akcja rozgrywa się sto lat przed wydarzeniami z oryginalnej fabuły.

W poniedziałek Condal wyjaśnił, że wyemitowany w niedzielę finał drugiego sezonu House of the Dragon nie zawierał narracji opartej na bitwie w przełyku z innego powodu.

W dyskusji na temat długo oczekiwanej sceny akcji w „Ogniu i krwi” Condal stwierdził, że ich celem było zapewnienie wystarczającej ilości czasu i miejsca, aby ten kluczowy moment naprawdę zabłysnął.

Wspomniał, że on i ich grupa twórcza nieustannie pracują nad nadchodzącym wydarzeniem związanym z House of the Dragon, które, jak przewiduje, nastąpi wkrótce w narracji.

Condal stwierdził, że biorąc pod uwagę naszą obecną wiedzę, projekt ten może potencjalnie być naszym najważniejszym osiągnięciem w dotychczasowej historii. Uznał za konieczne przeznaczyć wystarczającą ilość czasu i zasobów, aby uczynić go niezwykłym, wciągającym i satysfakcjonującym dla fanów, co było wyczynem godnym potencjalnego wpływu.

W serialu Condal i jego zespół starali się stworzyć atmosferę ekscytacji poprzedzającą bitwę o przełyk, również w fabule.

Wspomniał: „Wszyscy mają nadzieję na premierę każdego lata, ale prawda jest taka, że ​​ze względu na złożoność naszej produkcji, w zasadzie produkujemy kilka pełnometrażowych filmów w każdym sezonie”.

Pozwólcie, że przeproszę za opóźnienie, ale zapewniam, że w oparciu o nasze poprzednie zwycięstwa w Rook’s Rest i Red Sowing, jestem pewien, że odniesiemy niezwykłe zwycięstwo w nadchodzącej bitwie o Gardziel.

W poniedziałek Condal opowiedział także o losach konkretnej postaci, Otto Hightowera (w tej roli Rhys Ifans), którego można było zobaczyć w niedzielnym odcinku.

„Wspaniale było znów zobaczyć Rhysa w narracji” – zauważył, dając do zrozumienia, że ​​saga Otto Hightowera wciąż się toczy, ale nie przedstawił dalszych spostrzeżeń.

2024-08-06 05:48