SEC wzywa do komentowania propozycji BlackRock w sprawie Ethereum ETF

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zaprasza obecnie opinię publiczną do wyrażania opinii na temat propozycji BlackRock dotyczącej uruchomienia funduszu typu spot Exchange-Traded Fund (ETF) Ethereum, jak wskazano w niedawnym piśmie.

Organ regulacyjny zaprasza osoby zainteresowane tą sprawą do przedstawienia swoich pisemnych opinii, faktów i uzasadnień dotyczących poniższej kwestii, a także tego, czy sugerowana zmiana przepisów jest zgodna z ustawą.

Zainteresowane osoby mają możliwość podzielenia się swoimi opiniami z SEC za pośrednictwem formularza komentarzy znajdującego się na stronie internetowej SEC, pocztą elektroniczną lub przesyłając uwagi pisemne pocztą.

Publiczność będzie mogła dodawać komentarze przez okres 21 dni.

karta

Kilka tygodni temu SEC poprosiła o opinię publiczną na temat proponowanych funduszy ETF na Ethereum od firm Fidelity, Grayscale i Bitwise. Ekspert ETF James Seyffart stwierdził wówczas, że brak nowych informacji w tych dokumentach wskazuje na brak znaczących zmian w przypadku funduszy ETF Ethereum. Ostrzegł, że brak komunikacji ze strony SEC nie jest pozytywnym sygnałem zwiększającym ich szanse na zatwierdzenie.

Obecnie wydaje się, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nie wyrazi zgody na liczne propozycje ETF typu spot Ethereum w maju, mimo że zatwierdziła niektóre wnioski na początku tego roku. SEC milczy w tej kwestii i nie kontaktuje się z emitentami funduszy ETF.

Według raportu U.Today Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) opóźniła wydanie orzeczenia w sprawie proponowanego przez Franklina Templetona funduszu ETF Ethereum.

Pomimo tego, że spodziewa się, że uruchomienie ETF ETF nie nastąpi w maju, Standard Chartered, wiodąca brytyjska instytucja bankowa, pozostaje optymistą co do potencjalnego wzrostu ceny Ethereum, prognozując, że do końca roku może ona osiągnąć 8000 dolarów.

2024-04-23 23:22