Satoshi zostanie w tym roku wyprzedzony jako największy posiadacz Bitcoinów

Jako doświadczony analityk z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem na rynkach finansowych widziałem spore zmiany w zakresie władzy i dominacji. W przypadku Bitcoina wydaje się, że tajemniczy Satoshi Nakamoto może wkrótce stracić koronę największego posiadacza wiodącej kryptowaluty. Ponieważ instytucje takie jak BlackRock gromadzą znaczne zasoby Bitcoinów za pośrednictwem funduszy ETF, to tylko kwestia czasu, zanim zajmą pierwsze miejsce.

Według Erica Balchunasa, starszego analityka ETF w Bloomberg, przewiduje się, że enigmatyczny wynalazca Bitcoina, Satoshi Nakamoto, może nie być już największym właścicielem Bitcoina do końca 2021 roku.

Wyprzedzą go amerykańskie fundusze notowane na giełdzie Bitcoin, które posiadają już łącznie 909 000 monet. 

BlackRock posiada obecnie około 347 767 Bitcoinów za pośrednictwem swojego IBIT, co czyni go obecnie trzecim co do wielkości posiadaczem Bitcoinów. Analityk Balchunas przewiduje, że BlackRock może stać się posiadaczem Bitcoina numer jeden pod koniec przyszłego roku i może utrzymać tę pozycję przez dłuższy okres.

W poniedziałek fundusze ETF Bitcoin przyciągnęły kolejny napływ netto o wartości 27,9 miliona dolarów.

Do znaczących inwestorów Bitcoin należy MicroStrategy, różne rządy USA, Chin i Robinhood.

Tajemnicze bogactwo Satoshiego 

Pomimo toczących się dyskusji nie jest jasne, czy Satoshi Nakamoto rzeczywiście posiada około 1,1 miliona Bitcoinów. Dowody na to twierdzenie wydają się skąpe w oparciu o ustalenia badania BitMEX. W rzeczywistości nawet potężny górnik byłby w stanie wydobyć tylko około 700 000 Bitcoinów, jak wynika z ich analizy.

Ogromne bogactwo związane z portfelami Bitcoinów Satoshiego od dawna było postrzegane jako potencjalne zagrożenie dla stabilności największej kryptowaluty, ponieważ może mieć wpływ na jej stabilność monetarną.

Jako badacz badający zjawisko Bitcoina zauważyłem, że monety powiązane z enigmatycznym twórcą, znanym jako Satoshi Nakamoto, pozostały nietknięte przez ponad dekadę. Chociaż jest mało prawdopodobne, aby nagle w szale wyprzedaży zdecydował się rozładować swoją fortunę, istnieje intrygująca możliwość: ktoś może przetrzymać ten majątek za pomocą mechanizmu „ostatniej deski ratunku”, często określanego jako wyłącznik śmiercionośny.

2024-08-13 08:37