Satoshi i Bitcoin położyły kres monetarnym ciemnym wiekom, sugeruje Samson Mow

Jako analityk z doświadczeniem w historii finansów i kryptowalut uważam, że spojrzenie Samsona Mowa na pochodzenie Bitcoina i pojawienie się posiadaczy „diamentowych rąk” jest zarówno wnikliwe, jak i przekonujące. Odniesienie do 3 stycznia 2009 r. jako końca ciemnych wieków monetarnych przemawia do mnie, biorąc pod uwagę burzliwy krajobraz gospodarczy końca pierwszej dekady XXI wieku. Kryzys obligacji hipotecznych i wynikające z niego środki luzowania ilościowego podjęte przez banki centralne podkreśliły potrzebę zdecentralizowanej waluty cyfrowej, takiej jak Bitcoin.


Jako analityk kryptowalut w 3 stycznia chciałbym podzielić się kilkoma spostrzeżeniami naszego dyrektora generalnego, Samsona Mowa, na temat Bitcoina i jego enigmatycznego twórcy. Niedawno założył swoje konto w mediach społecznościowych na platformie X, aby przekazać naszej społeczności istotną wiadomość.

Mow wspomniał „Dzień Bitcoina” – termin ukuty 3 stycznia 2009 r. W tweecie Mow stwierdził, że ten dzień stanowi znaczący punkt zwrotny w historii światowego systemu monetarnego.

„Zakończyły się mroczne wieki monetarne”

Jako inwestor kryptowalutowy, patrzący wstecz na historię finansową, pamiętam, że dokładnie piętnaście lat temu, 3 stycznia, rozpoczęła się nowa, przełomowa era w krajobrazie monetarnym, kończąca to, co niektórzy nazywają „monetarnymi ciemnymi wiekami”. Ten kluczowy moment jest często nazywany Dniem Bitcoina ze względu na powiązanie znacznika czasu z datą powstania Bitcoina, jak podano w nagłówku Timesa. Artykuł wzbudził obawy dotyczące niestabilności gospodarczej spowodowanej bankowością z rezerwą cząstkową, która od tego czasu została rozwiązana, częściowo poprzez zdecentralizowany charakter kryptowalut takich jak Bitcoin. Moja firma, Jan3, ma wspólną nazwę z tą znaczącą datą.

Mroczne wieki monetarne zakończyły się 3 stycznia 2009 r. #Bitcoin @JAN3com

— Samson Mow (@Excellion) 4 maja 2024 r.

W latach 2008 i 2009 miał miejsce kryzys listów zastawnych, który jest powszechnie uważany za katalizator powstania Bitcoina przez nieznaną postać o imieniu Satoshi Nakamoto. Aby pobudzić gospodarkę w tym okresie, Rezerwa Federalna wprowadziła luzowanie ilościowe, produkując duże ilości nowych dolarów amerykańskich i wprowadzając je do systemu gospodarczego.

Jako badacz badający pochodzenie Bitcoina mogę powiedzieć, że Satoshi Nakamoto wprowadził Bitcoin na świat w 2009 roku. Jednakże nastąpił intrygujący obrót wydarzeń, gdy nagle przekazał stery zespołowi zajmującemu się rozwojem Bitcoina i wycofał się spod publicznej kontroli na początku 2010 roku. Następnie zaczął poświęcać swój czas i energię nowym projektom, pozostawiając społeczność Bitcoin w stanie ciekawości i spekulacji na temat miejsca jego pobytu.

Mow: pojawiają się teraz diamentowi posiadacze BTC

W niedawnym tweecie Mow wyraził swoją opinię na temat pochodzenia „posiadaczy Bitcoinów z diamentową ręką” na rynku. Według niego inwestorzy ci nie powstają w sposób naturalny, ale raczej są kształtowani przez intensywną presję rynkową, podobnie jak powstają prawdziwe diamenty w ekstremalnych warunkach.

Jako inwestor kryptowalutowy zaobserwowałem, że podczas znacznych spadków cen Bitcoina niektórzy inwestorzy pozostają niewzruszeni, a nawet kupują więcej po niższych cenach. Mow nazwał te osoby „diamentowymi rękami”. I odwrotnie, są tacy, którzy wpadają w panikę i sprzedają, gdy na rynku następuje pogorszenie koniunktury, co w społeczności kryptograficznej często określa się jako posiadanie „papierowych rąk”.

Jako oddany badacz badający świat kryptowalut, zdałem sobie sprawę, że ci, którzy uparcie trzymają się #Bitcoin ze względu na zmienność rynku, nie są naturalnie obdarzeni taką wytrwałością. Zamiast tego są one skrupulatnie tworzone pod wpływem intensywnej presji stale zmieniającego się krajobrazu rynkowego. Każdy znaczący kryzys, z którym się spotykamy i z którego w końcu wychodzimy, służy jako katalizator w tworzeniu większej liczby HODLerów o diamentowych rękach.

— Samson Mow (@Excellion) 5 maja 2024 r.

Obecnie najpopularniejsze kryptowaluty, Bitcoin, są sprzedawane po cenie 64 445 dolarów. W ostatni weekend Bitcoin znacząco powrócił i wzrósł o 9,16%.

2024-05-06 11:08