Rzecznik BTC o wartości 1 miliona dolarów, Samson Mow, ogłasza „ilościowe umocnienie Bitcoina”

Samson Mow, weteran branży Bitcoin, który wcześniej pełnił funkcję CSO w Blockstream pod kierownictwem Adama Backa, a obecnie prowadzi firmę zajmującą się adopcją Bitcoina (3 stycznia), podzielił się na Twitterze i X wiadomością: Długo oczekiwany czwarty halving Bitcoina oficjalnie nastąpił.

„Ilościowe utwardzanie Bitcoina” jest tutaj

Wpływowy Mow określił to jako „czwartą formę ilościowego umocnienia Bitcoina”. Z kolei Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych często angażowała się w luzowanie ilościowe, uwalniając do gospodarki ogromne ilości dolarów amerykańskich – według niektórych szacunków miliardy i biliony dolarów. Krytycy twierdzą, że praktyka ta w ciągu ostatnich kilku lat osłabiła wartość dolara amerykańskiego.

Czwarte utwardzanie ilościowe #Bitcoin zostało już zakończone.

– Samson Mow (@Excellion) 20 kwietnia 2024 r

Eksperci zgadzają się, że wydarzenia związane z luzowaniem ilościowym (QE) były istotnymi czynnikami, które spowodowały, że cena Bitcoina przekroczyła 61 500 dolarów w kwietniu 2021 r. i osiągnęła najwyższy w historii poziom 69 000 dolarów w listopadzie tego roku. W wyniku nieoczekiwanego obrotu wydarzeń Bitcoin przekroczył nową rekordową cenę (73 750 dolarów) przed planowanym halvingiem, który miał miejsce w marcu 2024 r., a nie po nim.

Każde wydarzenie halvingu zmniejsza liczbę nowych Bitcoinów przekazywanych górnikom jako nagrody za ich bloki. Obecnie, po ostatnim halvingu, nagrody te zostały obniżone z 6,25 Bitcoinów do 3,125 Bitcoinów. Ta obniżona nagroda będzie obowiązywać przez kolejne cztery lata, aż do piątego halvingu.

Na temat tego krytycznego aspektu halvingu Mow również skomentował, publikując tweet, w którym napisano: „Bez względu na to, jaki Bitcoin posiadałeś przed tą chwilą (840 000 bloków), obecnie górnikom jest dwa razy trudniej pozyskać na rynek”.

Obecnie, na podstawie danych z CoinMarketCap, Bitcoin jest sprzedawany za około 63 913 dolarów.

Mow mówi, że Bitcoin wciąż pokonuje złoto

Szef Jan3 dodatkowo zauważył, że Bitcoin przewyższa złoto jako ceniony aktyw, rolę jaką wcześniej pełniło złoto przed stworzeniem Bitcoina przez Satoshi Nakamot. Jednak niektórzy tradycyjni finansiści w dalszym ciągu preferują złoto, a postacie takie jak Robert Kiyosaki, znany autor książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, optują za połączeniem obu tych metali w swoich portfelach inwestycyjnych.

W tweecie Mow stwierdził, że stopa inflacji Bitcoina spadnie do 0,9% po halvingu, podczas gdy stopa inflacji złota pozostaje stała na poziomie 1,4%.

Pozostało 6 bloków, aż #Bitcoin będzie miał niższą stopę inflacji niż złoto. Bitcoin będzie na poziomie 0,9% w porównaniu do złota na poziomie 1,4%.

— Samson Mow (@Excellion) 19 kwietnia 2024 r.

Podczas swojego niedawnego wywiadu dla CNBC Anthony Pompliano zwrócił uwagę, że osoby, które przez ostatnie pięć lat trzymały swoje środki w tradycyjnych aktywach, doświadczyły utraty siły nabywczej w porównaniu z inwestorami Bitcoin. Mówiąc prościej, inwestorzy Bitcoina odnotowali większy wzrost wartości niż inwestorzy, którzy w tym okresie trzymali inne aktywa.

Sorry. No data so far.

2024-04-20 12:04