„Przyjmij teraz ustawodawstwo dotyczące monet stabilnych:” Dyrektor wykonawczy w sprawie obaw związanych z nielegalnym finansowaniem

  • CLO Coinbase wzywa do szybkich działań w celu rozwiązania problemów związanych z nielegalnym finansowaniem.
  • USA Zastępca sekretarza skarbu podkreśla rosnące uzależnienie terrorystów od aktywów wirtualnych.

Stablecoiny służą jako kluczowe łączniki między tradycyjnym systemem pieniężnym a światem walut cyfrowych, utrzymując stałą wartość powiązaną z dolarem amerykańskim. Wraz ze wzrostem popularności rosną obawy dotyczące potencjalnego nadużycia w nielegalnym finansowaniu.

W odpowiedzi na ten temat Paul Grewal, dyrektor prawny Coinbase, wyraził swoje przemyślenia w niedawnej aktualizacji w mediach społecznościowych na X (wcześniej znanym jako Twitter).

Nie ulega wątpliwości, że podjęcie działań przeciwko minimalnej części nielegalnego finansowania (IF) obejmującego aktywa cyfrowe wymaga natychmiastowego przyjęcia przepisów dotyczących monet stabilnych.

Zaangażowanie polityków i grup terrorystycznych 

Komentarze dyrektora Coinbase pojawiły się po ogłoszeniu, że 9 kwietnia Senacka Komisja ds. Bankowości przeprowadzi przesłuchanie w sprawie zapobiegania nielegalnemu finansowaniu, finansowaniu terroryzmu i unikaniu sankcji.

Podkreślając znaczenie zajmowania się kluczowymi sprawami bez ingerencji politycznej, zauważył Grewal.

„Bezpieczeństwo i stabilność cyfrowych walut zabezpieczonych dolarem, czyli monet stabilnych, jest korzystne dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych. Umieszczenie tych monet stabilnych w Stanach Zjednoczonych można osiągnąć dzięki jasnym przepisom i mechanizmom, jeśli chcemy wyjść poza debaty polityczne”. /p>

W swoim pisemnym oświadczeniu skierowanym do komisji Kongresu Adewale O. Adeyemo, zastępca sekretarza Departamentu Skarbu USA, omówił dalej kwestię niewłaściwego wykorzystania kryptowalut przez organizacje terrorystyczne.

Około pięć lat temu siatki terrorystów powiązanych z Al-Kaidą, działających głównie z Syrii, stworzyły program prania bitcoinów za pośrednictwem mediów społecznościowych. Korzystali z tych platform, aby prosić o datki w postaci kryptowalut.

Dodał dalej,

Ostatnio, w ciągu ostatniego roku, pojawiły się doniesienia o Siłach Qods Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC-QF) wysyłających kryptowaluty jako wsparcie finansowe dla Hamasu i Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu (PIJ) z siedzibą w Gazie.

Grupy terrorystyczne mają obecnie tendencję do stosowania konwencjonalnych metod finansowych, ale bez interwencji Kongresu mogłyby zamiast tego zwrócić się w większym stopniu w stronę walut cyfrowych.

Stablecoiny zamiast Bitcoin ETF

W świetle rosnącego zainteresowania regulacją stablecoinów Markus Thielen, założyciel 10x Research, zwrócił uwagę na ten temat w raporcie opublikowanym 8 kwietnia.

„Zamiast skupiać się zbytnio na transakcjach opartych na bitcoinowych funduszach ETF, rozważ rosnący wpływ emitentów monet stabilnych, którzy obecnie napędzają trend wzrostowy rynku.”

Według najnowszego raportu Forbesa łączna wartość stablecoinów wynosi obecnie 155,55 miliardów dolarów. Oznacza to bardzo niewielki spadek o 0,01% w ciągu ostatnich 24 godzin. Tymczasem kapitalizacja rynkowa Tethera wzrosła w tym okresie o 0,25%, podczas gdy USDC odnotowało większy spadek o 1,16%.

Wzrost podaży stablecoinów silnie sugeruje rosnący popyt, podkreślając tę ​​tendencję. Czy to możliwe, że zwyżkowa dynamika rynku kryptowalut przewyższa inwestycje w Bitcoin ETF?

2024-04-09 23:36