Prognozy Bitcoina po halvingu: „Najszybszy koń” czy spadek o 90%?

  • Wydarzenia poprzedzające halving i fundusze ETF wzbudzają spekulacje cenowe Bitcoina.
  • Arthur Hayes i Will Clemente analizują czynniki wpływające na cenę Bitcoina i perspektywy na przyszłość

Dobrze, dobrze! Jesteśmy tylko o krok od halvingu Bitcoina [BTC] w 2024 roku. Jednak niezwykły charakter poprzedzającego halving i akcji cenowej BTC prowadzi nas do pytania – czy czwarty halving przybierze inny przebieg?

Przeprowadza analizę Bitcoina

Podczas ostatniego odcinka podcastu „Unchained” Arthur Hayes, CIO Maelstrom i Will Clemente, współzałożyciel Reflexivity Research, wyjaśnili niezwykłe wahania cen najpopularniejszej kryptowaluty.

Fundusze ETF Bitcoin wywarły znaczący wpływ na rynek, prowadząc do bezprecedensowej sprzedaży i inwestycji w postaci waluty fiducjarnej, co z kolei według Hayesa powoduje wzrost cen kryptowalut.

W uproszczeniu każdy cykl Bitcoin jest wyjątkowy, ale godną uwagi cechą tego jest wprowadzenie instrumentów pochodnych Bitcoin na potrzeby inwestycji instytucjonalnych. W związku z tym jesteśmy pod silnym wpływem tych inwestorów, jeśli chodzi o zmiany cen.

Na cenę Bitcoina wpływają różne zawiłości, które obejmują halving Bitcoina, szersze trendy rynkowe, zachowania ludzkie i potencjalne napływy wynikające z akceptacji funduszy typu spot Bitcoin (ETF).

Ponadto Clemente przedstawił wgląd w to, w jaki sposób fundusze ETF Bitcoina skupiające się na spotach mogą wpływać na decentralizację Bitcoina i niestabilność cen.

W najbliższej perspektywie nie uważam, że aspekt decentralizacji Bitcoina będzie dla mnie głównym problemem. Wierzę, że zmienność cen będzie stopniowo spadać, w miarę jak Bitcoin będzie rósł, zwiększał się jego obroty i miał większą płynność.

Co dalej z monetą króla?

Warto wspomnieć, że prelegenci podkreślali również napięcia ekonomiczne i elementy wpływające napędzające inwestycje instytucjonalne w kierunku Bitcoin.

Ponadto podali więcej szczegółów na temat historii załamania się rynku obligacji skarbowych, działań banków centralnych w zakresie tworzenia nowego pieniądza oraz tendencji, w której młodsze pokolenia stają się inwestorami obeznanymi z technologiami.

Pomimo wyzwań Clemente jest przekonany, że cena Bitcoina będzie nadal stale rosła, według wzorca podobnego do tradycyjnych rynków akcji. stwierdził,

Na podstawie moich obserwacji uważam, że w ciągu najbliższych kilku lat Bitcoin prawdopodobnie będzie rósł w wyjątkowym tempie wśród innych inwestycji. Aby zminimalizować potencjalne ryzyko i zmaksymalizować potencjalne zyski, planujemy zainwestować w nią część naszych środków.

Zamiast tego Hayes zaproponował długi cykl rynkowy kryptowalut oferujący większe zyski, ale ostrzegł przed możliwym spadkiem wartości Bitcoina o 85% do 90%.

Mówiąc prościej, czy zbliżający się halving w połączeniu z niestabilnością rynku i trendami historycznymi nie będzie w dalszym ciągu budził w nas niepokoju?

Sorry. No data so far.

2024-04-17 11:03