Prognoza halvingu Bitcoina: Dlaczego kolejne 3 dni są kluczowe dla górników

  • Górnicy inwestują w bardziej wydajne maszyny, aby stawić czoła napięciom finansowym po halvingu.
  • Wyprzedaże górników wzrosły w ostatnich miesiącach.

W miarę jak w ciągu najbliższych trzech dni zbliża się halving Bitcoina [BTC], uwaga skupiła się na górnikach i ich kondycji finansowej po zdarzeniu.

Co dalej z górnikami po halvingu?

W przeszłości górnicy doświadczyli znacznego spadku dochodów zaraz po halvingu z powodu zmniejszenia nagród za bloki o połowę. Tendencję tę wyraźnie pokazały dane firmy IntoTheBlock zajmującej się analizą kryptowalut.

Prognoza halvingu Bitcoina: Dlaczego kolejne 3 dni są kluczowe dla górników

Pomimo dyskomfortu, który okazał się krótkotrwały, wartość Bitcoina, zwanego monetą królewską, po upływie czterech lat nadal rosła.

Po halvingu Bitcoina w lipcu 2016 roku jego wartość wzrosła trzykrotnie w ciągu kolejnych dwunastu miesięcy. Podobnie, według analizy AMBCrypto opartej na danych CoinMarketCap, Bitcoin odnotował niezwykły wzrost o 500% po ostatnim halvingu w maju 2020 r.

Mówiąc prościej, gdy koszt Bitcoina wzrasta, zarabiają także górnicy. Historycznie rzecz biorąc, dochód ten osiągnął rekordowy poziom około rok po halvingu Bitcoina.

Przygotowania górników przed halvingiem

Jak wynika z obserwacji AMBCrypto wykorzystujących dane z Santiment, w ciągu ostatnich kilku miesięcy moc obliczeniowa koparek Bitcoin, reprezentowana przez szybkość mieszania, wzrosła.

Możliwym wyjaśnieniem jest to, że górnicy mogą kupować zaawansowane maszyny, które produkują większą liczbę haszy przy mniejszym zużyciu energii elektrycznej.

Takie kroki stają się konieczne, ponieważ halving podwoiłby koszty wyjścia górników na zero.

Prognoza halvingu Bitcoina: Dlaczego kolejne 3 dni są kluczowe dla górników

W ciągu ostatnich kilku miesięcy górnicy wyprzedawali swoje Bitcoiny w stałym tempie. Uważa się, że ma to na celu zdobycie środków na zakup zaawansowanego sprzętu górniczego. Malejąca ilość Bitcoinów w portfelach górników służy jako wskaźnik potwierdzający tę hipotezę.

W chwili obecnej, według CoinMarketCap, cena Bitcoina wynosi około 63 000 dolarów. Przed wydarzeniem halvingu nastąpił zauważalny spadek cen.

Mówiąc najprościej, nieoczekiwane zdarzenia wpływające na podaż Bitcoina mogą potencjalnie zwiększyć jego wartość w dłuższej perspektywie, jeśli nadal będzie duże zainteresowanie tym aktywem.

2024-04-17 13:11