Prezydent Ripple zwraca uwagę na wpływ kryptowalut w Ameryce Łacińskiej

Monica Long, szefowa Ripple, zwróciła uwagę na rosnące znaczenie kryptowalut w Ameryce Łacińskiej, przy czym Brazylia wyróżnia się jako główny gracz na tym polu.

Prezes Ripple podkreślił rosnące znaczenie Brazylii w świecie kryptowalut. Jako główne przyczyny tego wzrostu wskazał zaangażowanie Brazylii w tradycyjne finanse, przyszłościowe podejście do kwestii regulacyjnych i rosnącą bazę deweloperów.

Brazylia stała się znaczącym graczem w świecie kryptowalut dzięki swoim postępowym regulacjom, oferującym przejrzystość i bezpieczeństwo prawne firmom zajmującym się kryptowalutami na terenie jej jurysdykcji.

Ostatnio Brazylia poczyniła znaczne postępy w kontrolowaniu i wspieraniu kryptowalut, rozumiejąc ich zdolność do zwiększania dostępności finansów dla wszystkich i wspierania rozwoju gospodarczego.

„Prezes Ripple zauważył w tweecie, że Brazylia szybko wyłania się jako znaczące centrum kryptowalut w skali globalnej dzięki postępowym regulacjom, jasnym regulacjom, zaangażowaniu TradFi i rosnącej społeczności programistów”.

Brazylia szybko wyłania się na znaczącego gracza na globalnej scenie kryptowalut dzięki postępowym organom regulacyjnym, określonym regulacjom, zaangażowaniu TradFi i rosnącej społeczności programistów. Ogromne podziękowania dla Web Summit Rio za umożliwienie mi, Ysiu i KristinieLCorner podzielenia się dzisiejszymi spostrzeżeniami na scenie!

— Monica Long (@MonicaLongSF) 16 kwietnia 2024 r.

Podczas Web Summit Rio, który odbył się w Rio de Janeiro w Brazylii, Long znalazł się wśród 30 000 uczestników i firm kształtujących przyszłość technologii.

Ripple dostrzega rosnący wpływ Brazylii na scenę kryptowalutową i jej zdolność do pobudzania wykorzystania kryptowalut w Ameryce Łacińskiej. Warto zauważyć, że Ripple otworzyło w tym kraju swoje pierwsze biuro w Ameryce Południowej.

W czerwcu 2023 r. firma Ripple współpracowała z bankiem centralnym Kolumbii, Banco de la República, w celu zbadania zastosowania technologii blockchain w ramach wysiłków ekspansji firmy w Ameryce Łacińskiej.

Prowadzona przez MinTIC próba blockchain, obejmująca wykorzystanie platformy CBDC firmy Ripple, ma na celu ulepszenie systemu płatności premium Banco de la República.

2024-04-17 18:41