Prawda o zakazie klimatyzacji w wiosce olimpijskiej

Jako doświadczony entuzjasta sportu z wieloletnim doświadczeniem związanym z igrzyskami olimpijskimi uważam, że zasady i wytyczne dotyczące korzystania z mediów społecznościowych podczas wydarzeń są dość intrygujące. Sam uczestniczyłem w kilku igrzyskach olimpijskich i mogę potwierdzić podekscytowanie i oczekiwanie, jakie narasta wokół występów sportowca.

Igrzyska Olimpijskie 2024 będą parne – i to nie z powodu kartonowych łóżek.

Kraje wyraziły swoje obawy, gdy dowiedziały się, że wioska olimpijska na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu nie będzie wyposażona w klimatyzację, decydując się zamiast tego na chłodzenie za pomocą rur wodnych umieszczonych w podłogach.

Aby uniknąć sytuacji przegrzania i zapewnić komfort przyjezdnym sportowcom podczas upalnego francuskiego lata, które w zeszłym roku ustanowiło nowe rekordy temperatur, organizatorzy z Paryża udzielili poszczególnym krajom pozwolenia na zakup przenośnych klimatyzatorów dla swoich sportowców.

W kwietniu Euro News ogłosił, że zamówiono 2500 sztuk, a w kolejnych miesiącach liczba ta stale rosła.

Na konferencji prasowej zorganizowanej 21 czerwca Sarah Hirschland, przewodnicząca Komitetu Olimpijskiego i Paraolimpijskiego Stanów Zjednoczonych, potwierdziła, że ​​amerykańskie drużyny olimpijskie zostaną ciepło przyjęte w swojej ojczyźnie.

Sarah wyraziła uznanie dla niezwykłych wysiłków Komitetu Organizacyjnego Paryża, wyrażając głęboki podziw dla ich zaangażowania w zrównoważony rozwój. Wyjaśniła jednak: „Tak, będziemy instalować również urządzenia klimatyzacyjne”.

Mówiąc prościej, wskazała, że ​​osiągnięcie najlepszych wyników amerykańskich sportowców zależy od spełnienia ich specyficznych wymagań i pragnień.

Jak podaje Washington Post, następujące kraje – Kanada, Wielka Brytania, Włochy, Niemcy, Grecja, Dania, Japonia i Australia – ogłosiły plany instalacji systemów klimatyzacji.

Mówi się, że Australia poszła na całość, inwestując ponad 100 000 dolarów w klimatyzację.

W zeszłym roku Matt Carroll z Australijskiego Komitetu Olimpijskiego wyraził wdzięczność za pomysł unikania klimatyzacji w celu zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Wyjaśnił jednak: „To nie jest spokojna wycieczka; to wydarzenie, na które przygotowujemy się z dużą precyzją”.

Czytaj dalej, aby zapoznać się ze wszystkimi zasadami Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. 

Natknąłem się na wiadomość z The Washington Post, że Kanada, Wielka Brytania, Włochy, Niemcy, Grecja, Dania, Japonia i Australia poinformowały, że planują zainstalować systemy klimatyzacji w swoich krajach.

Mówi się, że Australia poszła na całość, jeśli chodzi o klimatyzację, a szacunkowy koszt szacuje się na ponad 100 000 dolarów.

W zeszłym roku Matt Carrow z Australijskiego Komitetu Olimpijskiego wyraził wdzięczność za przyjazne dla środowiska podejście polegające na braku klimatyzacji. Dodał jednak: „To nie jest zwykłe wyjście; naszym celem jest wydarzenie o wysokiej wydajności”.

Czytaj dalej, aby zapoznać się ze wszystkimi zasadami Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. 

Podczas Igrzysk Olimpijskich we Francji w tym roku w wiosce olimpijskiej nie będzie serwowanych frytek. Szef kuchni Charles Guilloy jako powód swojej nieobecności podał względy bezpieczeństwa związane z frytkownicami.

W wiosce sportowcy nie mogą rano jeść foie gras ani tostów z awokado. Zamiast tego, wyjaśnił Guilloy, skupiono się na dobrostanie zwierząt, więc foie gras nie wchodzi w grę. Ponadto awokado jest importowane z odległych miejsc i wymaga znacznej ilości wody do wzrostu, co czyni go mało prawdopodobnym wyborem.

W wiosce olimpijskiej sportowcy nie mogą wznieść kieliszka szampana, aby uczcić swoje zwycięstwa, ponieważ alkohol jest zabroniony. Jednak dyrektor Laurent Michaud wspomniał w wywiadzie dla Sky News, że sportowcy mogą w Paryżu wypić tyle szampana, ile chcą. We wsi jest nawet bar sportowy, ale nie serwuje się w nim alkoholu. Zamiast tego Michaud zamierzał stworzyć obszary, w których sportowcy mogliby spotykać się towarzysko i prowadzić rozmowy na temat wartości sportowych bez obecności alkoholu. W wiosce znajduje się klub z salonem, bar sportowy i Coca-Cola (bez alkoholu), zapewniająca sportowcom doskonałe warunki do delektowania się olimpijskimi doświadczeniami.

Jako osoba, która brała udział w kilku zawodach lekkoatletycznych podczas upalnego lata, nie mogę powstrzymać się od zaniepokojenia decyzją o rezygnacji z klimatyzacji podczas Letnich Igrzysk. Chociaż rozumiem wysiłki organizatorów igrzysk olimpijskich mające na celu tworzenie energooszczędnych budynków i wykorzystywanie metod naturalnego chłodzenia, moje doświadczenie mówi mi, że brak prądu przemiennego. może znacząco wpłynąć na wyniki sportowców i ogólne samopoczucie.

Podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 r. sportowcom zalecono ograniczenie kontaktu fizycznego z innymi ze względu na wybuch epidemii wirusa koronowego. Ta rada pojawiła się wraz z kontrowersyjnymi łóżkami kartonowymi, które niektórzy nazywali w mediach społecznościowych łóżkami „antyseksualnymi”. Sportowcy otrzymali prezerwatywy, które mogli zabrać ze sobą do domu i promować świadomość na temat HIV i AIDS.

Jako były elitarny sportowiec, który brał udział w międzynarodowych imprezach, w pełni rozumiem znaczenie przestrzegania zasad i przepisów, szczególnie jeśli chodzi o korzystanie z mediów społecznościowych podczas igrzysk olimpijskich. Po przejściu rygorystycznego treningu i przygotowań do mojego sportu wiem, że liczy się każdy szczegół, od naszych występów na boisku po nasze zachowanie poza nim.

Jeśli podejmujesz wysiłki, aby ocalić Ziemię, jest to godne uznania złotego medalu.

Zawsze uważałem, że bieganie jest dla mnie głęboko osobistym i wyzwalającym doświadczeniem. Przez lata eksperymentowałem z różnymi butami, szukając idealnego dopasowania i wsparcia. Jednak ostatnio w World Athletics natknąłem się na intrygującą zasadę, która wzbudziła moją ciekawość: sportowcy mogą podczas wyścigów biegać boso lub w obuwiu na jednej lub obu stopach.

Pochodząca z Etiopii Abebe Bikila niespodziewanie zdobyła złoty medal w maratonie na Igrzyskach Olimpijskich w Rzymie w 1960 r., nie mając na sobie żadnych butów. Podobnie Zola Budd reprezentowała Wielką Brytanię w biegu na 3000 metrów na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles w 1984 r., biegając boso, zajmując siódme miejsce.

Jeżeli podczas gry piłka tenisowa zderzy się z ptakiem przelatującym nad głową, zgodnie z przepisami Międzynarodowej Federacji Tenisowej jest to uznawane za przeszkadzanie i skutkuje wznowieniem gry.

Jeśli znajdziesz się w kajaku ze złamanym wiosłem, najlepiej będzie w ogóle uniknąć takiej sytuacji. Zgodnie z zasadami określonymi przez Międzynarodową Federację Kajakową zawodnik, który napotkał ten problem podczas wyścigu slalomowego, powinien wycofać się i ukończyć resztę trasy, używając wyłącznie rąk.

2024-07-25 13:18