Post Anthony’ego Scaramucciego dotyczący Bitcoina wywołuje gorącą dyskusję w społeczności

Anthony Scaramucci, założyciel SkyBridge Capital, podzielił się na swoim koncie X/Twitter swoim punktem widzenia, że ​​posiadanie Bitcoina jest teraz niezbędne ze względu na ostatnie znaczące postępy.

Zamiast „jest to teraz «kwestia mózgu»” można również powiedzieć, że „w dzisiejszych czasach przechowywanie Bitcoinów wymaga inteligencji”.

Wcześniej posiadanie #Bitcoin wymagało odwagi. Od tego momentu jest to kwestia mózgu.

— Anthony Scaramucci (@Scaramucci) 24 kwietnia 2024 r.

Scaramucci podkreśla, że ​​zarówno zwiększony popyt ze strony funduszy Bitcoin Exchange-Traded Funds (ETF), jak i niedawne wydarzenie o halvingu Bitcoina znacząco wpłynęły na rynek kryptowalut. Halving zmniejszył produkcję nowych Bitcoinów, podczas gdy fundusze ETF zwiększyły popyt. „Załamanie podaży” i „wzrost popytu” wkrótce się przetną.

Tweet Scaramucciego wywołał gorące reakcje wśród jego licznej publiczności. Niektórzy entuzjastycznie wyrazili swoje poparcie dla Bitcoina, potwierdzając swoją własność. Jednak jedna osoba wspomniała o inwestycji Scaramucciego w giełdę FTC i wątpiła, czy za tą decyzją stoi odwaga, czy mądrość.

Świece Omega są teraz nieuniknione: Samson Mow

Samson Mow, zwolennik Bitcoina i dyrektor generalny JAN3, wcześniej pełniący funkcję dyrektora ds. strategii Blockstream, niedawno omówił z Forbesem swoje oczekiwania dotyczące „świec Omega” po ostatnim halvingu Bitcoina.

Mow wyjaśnił Forbesowi koncepcję halvingu Bitcoina i rolę, jaką odgrywają górnicy we wprowadzaniu do obiegu świeżych monet. Wraz z rozpoczęciem piątego cyklu Bitcoina nagroda za wydobycie nowych bloków została obniżona o połowę – z 6,25 Bitcoinów do 3,125 Bitcoinów. To powtarzające się wydarzenie co cztery lata sprawia, że ​​Bitcoin jest walutą rzadszą (w przeciwieństwie do dolara amerykańskiego i innych walut fiducjarnych), przedłużając w ten sposób jego emisję na rynku.

Przed wystąpieniem halvingu Bitcoina fundusze ETF kupowały około 5 do 15 razy więcej Bitcoinów generowanych dziennie przez górników (około 900 BTC przed wydarzeniem). Mow wyjaśnił, że te przejęcia doprowadziły do ​​znacznego wzrostu popytu na Bitcoin.

Mow wspomniał, że zgodnie z jego najnowszymi oczekiwaniami oczekuje się, że świece Omega, które są znaczącymi świecami handlowymi znanymi z dużej zmienności i znacznych zmian cen Bitcoina, wkrótce się pojawią.

Obecnie Bitcoin jest kupowany i sprzedawany za około 66 392 dolarów, po wzroście o prawie 9% od czasu halvingu.

2024-04-24 16:06