Posiadacze Dogecoin debatują nad realizacją zysków – czy spowoduje to cofnięcie?

  • Czy Dogecoin jest na krawędzi niedźwiedziego zniesienia po ostatnim wzrostach?
  • Dane dotyczące sieci wykazały utrzymujący się popyt, chociaż istnieją oznaki potencjalnego wzrostu realizacji zysków.

Jako analityk z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem na rynku kryptowalut widziałem sporo okresów hossy i bessy. Na podstawie aktualnych danych wydaje się, że Dogecoin [DOGE] wykazuje oznaki potencjalnego zniesienia po imponującym rajdzie. Utrzymujący się popyt, o czym świadczy wysoki odsetek posiadaczy pieniądza przy obecnym poziomie cen, sugeruje, że może nastąpić wzrost realizacji zysków. Jednakże odporność, jaką wykazują byki, wskazuje, że spodziewają się one kontynuacji zwyżkowej trajektorii.

Dogecoin [DOGE] przeżył najbardziej bycze dwa tygodnie, jakie zaobserwowano od miesięcy.

Biorąc pod uwagę jego mocne wyniki, obecnie balansuje na granicy wykupienia, co powoduje pewną niepewność. Czy mądrze jest, aby inwestorzy spieniężyli swoje krótkoterminowe zyski, czy też wstrzymali się z dalszymi podwyżkami cen?

W momencie sporządzania raportu cena Dogecoina wynosiła około 0,145 USD, co stanowi wzrost o 41,95% w porównaniu z obecną najniższą ceną odnotowaną w październiku.

Innymi słowy, byki Dogecoin były dość zajęte zdecydowanym atakiem na niedźwiedzie.

Czy to możliwe, że byki Dogecoin wkrótce zrobią sobie przerwę? Jak widzieliśmy historycznie, popularna moneta memowa może napotkać opór w okolicach poziomu ceny 0,141 dolara, potencjalnie zatrzymując jej dynamikę wzrostową.

W ciągu ostatnich trzech dni byki z trudem utrzymywały swoje tempo i utrzymywały ceny powyżej znaczącej wartości, którą początkowo przekroczyły.

Indeks względnej siły Dogecoina (RSI) znalazł się wcześniej w warunkach wykupienia, co sugeruje potencjalne zmniejszenie silnego trendu wzrostowego lub zwyżkowego impetu monety.

Podobnie niewielki spadek MIF wskazuje, że niektórzy inwestorzy mogą wypłacać swoje zyski, co sugeruje, że rynek stał się wykupiony.

Jako inwestor kryptowalutowy zauważyłem, że pomimo rosnącego sprzeciwu, byczy sentyment pozostaje silny. Jest to oczywiste przy braku paniki i wyprzedaży, co sugeruje, że inwestorzy z determinacją utrzymują swoje pozycje.

Oznacza to, że wielu właścicieli Dogecoin przewiduje, że ceny będą nadal rosły zgodnie z trendem wzrostowym. Jednak w momencie sporządzania raportu koszt Dogecoina jest znacznie niższy niż jego szczytowy poziom od początku roku.

Czy Dogecoin spowoduje realizację zysków?

Według danych IntoTheBlock około 80% właścicieli Dogecoin czerpie obecnie zyski w tych poziomach cenowych.

Tylko 16% nie miało pieniędzy, co oznaczało, że popyt był duży w pobliżu dolnego zakresu.

20 października napływ Dogecoinów do znaczącego posiadacza wyniósł 274,5 miliona DOGE. Jednak następnego dnia, 21 października, liczba ta gwałtownie wzrosła do 1,08 miliarda DOGE. Sugeruje to silny wzrost aktywności zakupowej lub dynamikę zwyżkową.

I odwrotnie, w tym samym okresie ilość kryptowaluty opuszczającej ręce dużych posiadaczy znacznie wzrosła, z 52,23 mln do 392,2 mln. Wskazuje to na znaczny wzrost aktywności sprzedażowej wśród grupy „wielorybów”.

Warto jednak zauważyć, że napływy do posiadaczy dużych rachunków były znacznie większe, co wyjaśnia, dlaczego cena w dalszym ciągu utrzymuje swój niedawny wzrost.

21 października największa ilość Dogecoinów (DOGE) opuściła giełdy i wyniosła około 422,56 miliona DOGE. Kwota wpływająca na wymiany była relatywnie mniejsza i wyniosła około 371,71 mln DOGE. Sugeruje to, że pobierana jest większa ilość DOGE w porównaniu do zdeponowanych.

Realistyczna czy nie, oto kapitalizacja rynkowa DOGE w ujęciu BTC  

Jako inwestor kryptowalutowy zaobserwowałem 18 października intrygujący trend: według analizy AMBCrypto napływ na giełdy znacznie przewyższył odpływ podczas tej konkretnej sesji giełdowej.

Po raz pierwszy mogą pojawić się oznaki zwiększonego popytu na sprzedaż. Jednak od tego czasu wypłaty z giełd ponownie zyskały przewagę nad depozytami.

2024-10-23 11:04