Popyt na Dogecoin spada o 18% w ciągu 7 dni, podczas gdy DOGE spada o 1% – dlaczego?

    Popyt na DOGE spadł.
    To spowodowało, że jego cena wahała się w pewnym przedziale.

Jako badacz z doświadczeniem w analizie rynków kryptowalut zauważyłem, że popyt na Dogecoin (DOGE) znacząco spadł w ciągu ostatniego tygodnia. Ten spadek aktywności sieci doprowadził do handlu DOGE w wąskim przedziale cenowym, tworząc kanał poziomy.


W zeszłym tygodniu nastąpił spadek zainteresowania Dogecoinem (DOGE) w oparciu o wskaźniki on-chain. W rezultacie aktywność sieciowa kryptowaluty osłabła, co doprowadziło do tego, że jej cena poruszała się w przód i w tył w wąskim paśmie, tworząc płaską linię trendu lub kanał poziomy.

W analizowanym okresie cena DOGE spadła o 1%, podczas gdy wartość innych znaczących aktywów memowych odnotowała wzrost.

W ciągu ostatniego tygodnia zauważyłem imponujące wzrosty cen różnych kryptowalut. Shiba Inu (SHIB) wzrósł o 9%, Pepe (PEPE) podskoczył o 14%, dogewhiz (WIF) wzrósł o zdumiewające 35%, a Bonk (BONK) wzrósł o znaczne 30%.

Trendy DOGE w określonym zakresie

Z analizy danych IntoTheBlock wynika, że ​​w ciągu ostatniego tygodnia nastąpił znaczny spadek o 18% liczby unikalnych adresów dokonujących transakcji za pomocą Dogecoin (DOGE).

Jako analityk zauważyłem spadek nowego popytu na DOGE, monetę memową. Z danych tego samego dostawcy wynika, że ​​w określonym przedziale czasowym liczba nowych adresów utworzonych w celu handlu tą kryptowalutą spadła o 21%.

Popyt na Dogecoin spada o 18% w ciągu 7 dni, podczas gdy DOGE spada o 1% – dlaczego?

Spadek liczby dziennych aktywnych adresów dla konkretnego aktywa może wskazywać na zmniejszenie wielkości lub wolumenu działalności handlowej wokół tego aktywa.

Z danych Santiment wynika, że ​​24 maja wolumen obrotu DOGE osiągnął najwyższy poziom 3,01 miliarda dolarów. Od tego czasu nastąpił spadek o około 53%.

Jako inwestor kryptowalutowy zauważyłem, że wolumen obrotu DOGE znacznie spadł w ciągu ostatniego tygodnia. Część tego spadku można przypisać utrzymującemu się negatywnemu nastrojowi wokół monety. W przeważającej części DOGE spotkała się z pesymistycznym nastawieniem do rynku.

24 maja ważony sentyment osiągnął najniższy poziom od początku roku na poziomie -1,56, co oznacza znaczny spadek.

Obecnie ton nastrojów przypisany firmie DOGE, na podstawie dostępnych danych, wynosi ważony wynik nastrojów na poziomie -0,35. Oznacza to, że panujący sentyment do popularnej monety memowej jest w przeważającej mierze negatywny.

Popyt na Dogecoin spada o 18% w ciągu 7 dni, podczas gdy DOGE spada o 1% – dlaczego?

Kiedy cena aktywa utrzymuje się w określonym przedziale cenowym, oznacza to, że siły kupna i sprzedaży są równomiernie dopasowane. Ani kupujący (byki), ani sprzedający (niedźwiedzie) nie mają wystarczającej siły, aby zainicjować trwały trend odpowiednio wzrostowy lub spadkowy.

Na chwilę obecną odczyty RSI i MFI dla DOGE potwierdzają tę tendencję. Konkretnie RSI wyniósł 53,52, a MFI 55,72.

Popyt na Dogecoin spada o 18% w ciągu 7 dni, podczas gdy DOGE spada o 1% – dlaczego?

Jako badacz trendów rynkowych odkryłem, że ani strona kupująca, ani strona sprzedająca nie miały wyraźnej dominacji, co wynika z mojej analizy wskaźników.

Wolumeny transakcji kupna i sprzedaży były mniej więcej równe, co skutkowało brakiem wyraźnej strony dominującej.

2024-05-30 07:03