Polygon – Rozpakowywanie tego, co dyrektorzy mówią o MATIC, EIP-4844

    Polygon wprowadził zkEVM pomimo początkowej krytyki
    Pomimo niepowodzeń, MATIC może wykazywać potencjalny trend wzrostowy

Polygon stał się kluczowym konkurentem, w szczególności jako wiodąca opcja skalowania warstwy 2 (L2) dla Ethereum. Dzięki swojej zaawansowanej technologii i niezachwianemu zaangażowaniu w poprawę pojemności Ethereum, Polygon oferuje wiele rozwiązań, w tym sidechains, zk-rollupy i optymistyczne roll-upy. Pokazuje to zdolność Polygon do sprostania wyzwaniom związanym ze skalowalnością Ethereum i utorowania drogi do szerszego przyjęcia zdecentralizowanych aplikacji (dApps) i zdecentralizowanych finansów (DeFi).

22 marca wystąpiła przerwa w sieci zkEVM firmy Polygon z powodu reorganizacji podstawowej sieci Ethereum w warstwie 1. Ta reorganizacja spowodowała niespójności w sieci, co spowodowało problemy z transakcjami i nieprawidłowe odpowiedzi jednorazowe. Aby naprawić sytuację, konieczne były pilne działania, co podkreśliło znaczenie rygorystycznych środków bezpieczeństwa.

Odnosząc się do wspomnianego wcześniej incydentu, Brendan Farms, współzałożyciel Polygon, stwierdził podczas niedawnego wywiadu dla podcastu Unchained.

W pakiecie Polygon ZKM dokonano pewnych wyborów dotyczących klienta i wykorzystania klienta niestandardowego. W rezultacie zgromadziliśmy pewien dług techniczny, nad którym obecnie pracujemy.

Kwestia odporności

Warto wspomnieć, że w ciągu ostatnich 24 godzin MATIC odnotował spadek wartości o 4,30%. Jednak ostatnie wydarzenia mogą wskazywać na nadchodzący wzrost cen na podstawie analizy wykresów. Co ciekawe, niektórzy eksperci twierdzą, że MATIC przekroczył granice formacji symetrycznego trójkąta – oznaka optymistycznych perspektyw rynkowych.

Powtarzając podobne opinie, @Defiwayapp zauważył:

„Poznaj nowy szczyt najczęściej mostkowanych łańcuchów bloków 9 kwietnia przez #defiway – 1) #Polygon 18%…”

Dodatkowo dodał również użytkownik X @three2four7:

„W blockchainie rozwiązanie Total Value Locked (TVL) w zdecentralizowanych finansach może nie opowiadać całej historii, ale obecnie wiodące wydają się rozwiązania warstwy 2. W szczególności #ARB, #BLAST, #BASE i # OP. Podczas poprzedniej hossy #MATIC odnotował błyskawiczny wzrost o ponad 10000%. Spośród projektów warstwy 2, który z projektów warstwy 2 mógłby powtórzyć taki wzrost podczas nadchodzącej hossy?”

Pomimo pogorszenia trendu cenowego MATIC w ciągu ostatnich kilku tygodni, od października 2023 r. kryptowaluta wskazuje w górę. Co więcej, Polygon pozostaje pewny swojego projektu roll-up ZKM, oczekując ciągłego wzrostu i dojrzewania w dłuższej perspektywie, nawet wśród przejściowych niepowodzeń .

Zauważając to samo, Farme dodał:

„Podążamy podobną ścieżką jak Arbitrum i Optymizm, ale z pozytywnymi perspektywami. Jestem pewny i pełen nadziei, że rollup ZKM odniesie długoterminowy sukces.”

Trendy rynkowe i plan działania na przyszłość

Według oceny AMBCrypto wskaźnik MVRV MATIC wyniósł -6,54%. Liczba ta sugeruje, że sprzedaż tokenów może skutkować stratą. Historia pokazuje jednak, że po tak negatywnych odczytach często następowały znaczne wzrosty cen. W rezultacie warto rozważyć zakup tokenów MATIC przed kolejną poprawą na rynku.

Jeśli chodzi o krótkoterminowy plan działania, Farme zauważył, że:

Oczekuje się, że w najbliższej przyszłości przejście na nową technologię, taką jak EIP-4844 do weryfikacji dowodów, przyniesie znaczną, nawet 20-krotną redukcję kosztów. To odejście od obecnych metod jest zachęcającym zjawiskiem.

Dyrektor generalny Polygon Labs, Marc Boiro, dodał:

„Wprowadzenie Polygon Proof of Stake (POS) do EigenLayer prawdopodobnie będzie miało znaczną wartość dla innych sieci w EigenLayer.”

Dołączając do EigenLayer, Polygon zamierza usprawnić proces pozyskiwania płynności dla deweloperów, umożliwiając im poświęcenie większej ilości czasu i zasobów na budowanie swoich produktów. Z kolei zmiana ta może zmniejszyć złożoność i nadmierną spekulację panującą w ekosystemach L2, sprzyjając w zamian rozwojowi znaczących projektów.

2024-04-10 20:24