Polygon: Dlaczego to nie jest dobry moment na zakup MATIC

    Mimo że MATIC znajduje się blisko strefy możliwości, może mieć trudności z odbiciem się.
    Wygląda na to, że token wszedł w fazę niedźwiedzia, co wskazuje, że cena może spaść.

Jako doświadczony analityk uważam, że obecna sytuacja Polygon [MATIC] nie jest idealna dla nowych inwestorów. Pomimo tego, że znajdował się blisko strefy okazji, token wpadł w fazę niedźwiedzia i jego cena może nadal spadać. Ujemny współczynnik Sharpe’a sugeruje, że ryzyko zakupu MATIC po obecnej cenie może nie być warte potencjalnej nagrody.


Traderzy często uważają, że spadek ceny Polygon [MATIC] o 43,28% stwarza dobrą szansę na zakup. Jednak AMBCrypto ostrzega, że ​​naciśnięcie przycisku Kup w tej chwili może być ryzykowne.

Jako inwestor kryptowalutowy mogę zapewnić, że twierdzenie dotyczące historii cen MATIC nie zostało sformułowane lekko. Obecnie cena tokena wynosi około 0,60 USD. Minęło sporo czasu, odkąd MATIC osiągnął lub przekroczył granicę 1 dolara, co ostatni raz miało miejsce w marcu.

MATIC jest na linii

Mówiąc prościej, współczynnik Sharpe’a wyznaczył drogę do oceny wydajności Polygon. Wskaźnik ten pomaga określić, czy potencjalne zyski przewyższają powiązane ryzyko.

Korzystna interpretacja wskaźnika wskazuje, że potencjalna nagroda może dla MATIC przewyższać ryzyko. Niemniej jednak współczynnik Sharpe’a wynoszący -2,16 sugeruje znaczne ryzyko.

Zakup MATIC za 0,60 USD wiąże się z potencjalnym ryzykiem, które może nie przewyższyć potencjalnych korzyści, jakie może przynieść w najbliższej przyszłości.

Polygon: Dlaczego to nie jest dobry moment na zakup MATIC

Z perspektywy badacza rozsądniej byłoby wstrzymać się z dużymi zakupami do czasu spadku cen. Niemniej jednak powinienem również zwracać uwagę na stosunek wartości rynkowej do wartości zrealizowanej (MVRV). Ten współczynnik pomaga ocenić, czy aktualna wartość rynkowa moich aktywów jest większa czy mniejsza od ich wartości zrealizowanej w momencie sprzedaży. Dodatni MVRV wskazuje, że wartość rynkowa jest wyższa od wartości zrealizowanej, natomiast ujemny MVRV sugeruje coś przeciwnego. Monitorując ten współczynnik, mogę podejmować świadome decyzje dotyczące zakupu lub sprzedaży w oparciu o trendy rynkowe.

Jednym ze sposobów wyrażenia tego jasnym i potocznym językiem jest: Współczynnik wartości zrealizowanej MVR (MVRV) pomaga zidentyfikować potencjalne możliwości kupna i sprzedaży w oparciu o zyski lub straty posiadane przez uczestników rynku.

Wcześniej współczynnik MVRRealizedValueRatios mieszczący się w przedziale od -14% do -28% wskazywał na korzystne możliwości zakupów przed wzrostem cen.

W październiku 2023 roku cena wskaźnika spadła o 17,60%. Jednak już kolejny miesiąc, listopad, przyniósł znaczący wzrost ceny Polygona z 0,51 do 0,94.

W styczniu cena tokena odnotowała znaczny wzrost, z 0,73 dolara do 1,27 dolara w stosunkowo krótkim czasie, wynoszącym niecałe trzy miesiące.

Polygon: Dlaczego to nie jest dobry moment na zakup MATIC

Czy niedźwiedzie mają teraz kontrolę?

Jako analityk uważnie obserwuję zachowania rynkowe MATIC. Z mojej analizy wynika, że ​​istnieje możliwość wzrostu ceny tokena w przyszłości. Zanim jednak trend wzrostowy się zmaterializuje, należy pamiętać, że wartość MATIC może najpierw doświadczyć spadku, potencjalnie do około 0,57 USD.

Dodatkowo AMBCrypto zbadało różnicę MVRV (otrzymana wartość pieniężna) długa/krótka. Korzystając z tego wskaźnika, inwestorzy mogą rozpoznać, czy dana kryptowaluta przeżywa bessę, czy hossę.

Jako badacz badający dynamikę rynków kryptowalut zinterpretowałbym odczyt poniżej 0 jako wskazujący, że dany token wszedł na terytorium niedźwiedzia. I odwrotnie, jeśli różnica Długi/Krótki przekracza 1, sugeruje to, że kryptowaluta przeżywa silny wzrost na hossie.

Token wyemitowany przez Polygon zanotował spadek wartości o 13,37%. Oznacza to, że w ostatnim czasie trend cenowy kształtują głównie niedźwiedzie. Jeśli ten trend się utrzyma, możliwe, że wartość tokena będzie dalej spadać.

Polygon: Dlaczego to nie jest dobry moment na zakup MATIC

Jako inwestor kryptowalutowy zauważyłem, że popyt na zakup MATIC rośnie, co może potencjalnie odwrócić jego obecną tendencję spadkową. Mimo to całkowita podaż MATIC w zysku znacznie spadła z wysokiego poziomu 8,45 miliarda do obecnych 2,45 miliarda.

Wiele osób posiadało token, ale nie zrealizowało jeszcze zysków. Ich los w obliczu obecnego pogorszenia koniunktury na rynku zależy od trendów cenowych MATIC.

2024-06-16 13:11