Po nominacjach do Złotych Globów fani filmu byli podzieleni co do tego, czy „The Substance” Demi Moore to komedia, czy horror

Jako wieloletni fan Demi Moore i gatunku body horror, muszę powiedzieć, że ta debata na temat tego, czy The Substance jest komedią, czy nie, całkowicie mnie oszołomiła! Widziałem sporo mrocznych, skłaniających do myślenia filmów, ale ten wydaje mi się, że poruszył mnie jak żaden inny.


W Internecie wybuchła ostra debata na temat gatunku, jaki ma mieć nowy film Demi Moore The Substance. 

Film, określany w Wikipedii jako „satyryczny horror ciała”, został niedawno zgłoszony do rozdania Złotych Globów w kategorii Najlepszy musical lub komedia.

To podzieliło fanów filmu i doprowadziło do debaty na temat tego, jaki to właściwie gatunek. 

Jedna z osób zapytała: „Czy określenie najlepszego filmu tego roku jako komedii jest naprawdę trafne? Przecież jest w nim trochę slapstickowego humoru. Ale nazywanie tego komedią?

Inny napisał: „W tym filmie jest wiele rzeczy, ale zabawny nie jest jedną z nich”.

Trzecia osoba nie zgodziła się z tym, pisząc: „Nie wiem, dlaczego ludzie są zdezorientowani. To była ewidentnie komedia. Czarna komedia, tak, ale z natury wyjątkowo satyryczna.

Inny kinoman zgodził się z tym, komentując: „Komedia może obejmować wiele rzeczy i nie musi od razu podkreślać, że jest komedią. 

„Niektóre rzeczy są po prostu śmieszne, nie mówiąc ci o tym”.

Według IMDb substancja dzieli się na kilka kategorii, takich jak horror, czarny humor i dramat.

Jako zagorzały fan nie mogę powstrzymać się od zachwytu nad faktem, że Demi błyszczy w „The Substance”, arcydziele wyreżyserowanym, napisanym i powołanym do życia przez znakomitą francuską reżyserkę Coralie Fargeat. W tej urzekającej produkcji Demi z wdziękiem ucieleśnia Elisabeth Sparkle – niegdyś zdobywczynię Oscara, potężną kobietę, która przekształciła swój talent, by podbić mały ekran dzięki kultowemu programowi aerobiku, o którym wszyscy mówią!

Jednak gdy osiągnie wiek 50 lat, zostaje nagle usunięta z programu. Stacja kierowana przez ekstrawaganckiego Dennisa Quaida pragnie młodszego prezentera, mimo że program utrzymuje dobrą oglądalność.

Kiedy Elizabeth odkrywa tajemniczą substancję o nazwie „Narkotyk”, która może pomóc jej zachować młodość, chętnie wykorzystuje szansę.

Tajemnicza istota powoduje rozwój w niej wtórnej, młodzieńczej formy (w tej roli Margaret Qualley), którą może zajmować przez siedem dni. Musi jednak powrócić do swojego pierwotnego ciała na cały tydzień odpoczynku, zanim będzie wielokrotnie przełączać się w tę i z powrotem.

Początkowo jej młodsza wersja zyskuje popularność w sieci i odzyskuje swój stary program. Jednak Elizabeth odkrywa, że ​​jej młodsza wersja może bez problemu kontrolować swoje ciało tylko przez siedem dni, a ich zamiana zaczyna powodować poważne, dezorientujące skutki dla fizycznego samopoczucia Elizabeth.

Film został doceniony przez entuzjastów kina za odrodzenie gatunku body horroru, stylu opracowanego początkowo przez takich twórców jak David Cronenberg („The Fly”, „Videodrome”), Brian Yuzna (Society) i Stuart Gordon („Re-Animator”, „From Beyond”). .

W filmie „The Substance” Demi doświadcza wielu oszałamiających metamorfoz cielesnych i zdobyła jedne z najbardziej imponujących wyróżnień krytyków w całej swojej karierze aktorskiej. Z drugiej strony Margaret zagrała imponującą serię docenionych przez krytyków ról, szczególnie w filmach wyreżyserowanych przez twórców-wizjonerów.

W filmie tym widać znaczną ilość drastycznej przemocy, co czyni go godnym uwagi w kategorii globalnych wspólnych produkcji, które zostały pokazane na Festiwalu Filmowym w Cannes i na początku 2021 roku otrzymały nagrodę za najlepszy scenariusz.

Przemoc jest tak intensywna, że ​​widzowie opuścili kina zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w USA, uznając poziom brutalności za zbyt ekstremalny dla ich komfortu oglądania.

Demi powiedziała magazynowi Interview, że była „poruszona”, gdy przeczytała scenariusz filmu.

Uważała, że ​​to „wyjątkowy sposób na zbadanie problemu starzenia się, uwarunkowań społecznych i tego, co postrzegam również jako presję wywieranej przez wyidealizowaną męską kobietę, której my, kobiety, uległyśmy”.

Następnie dodała: „Zasadniczo skupia się na samookaleczeniu i intrygujące było to, że zostało to ukazane w namacalny sposób – ukazując szkody wyrządzone przez negatywne myślenie, samoatakowanie i zniekształcenie.

Następnie powiedziała: „Uświadomienie sobie, że nasze działania wobec siebie są wyborami i zawsze mamy możliwość wyboru innego, dodaje nam sił.

„A dla tych, którzy nie szukają tak głębokiego przesłania, jest to po prostu zabawne”.

2024-10-23 16:34