Pionier Bitcoina, Charlie Shrem, dzieli się znaczącym postem na temat pierwszego halvingu BTC

Charlie Shrem, pionier Bitcoina i współzałożyciel Bitcoin Foundation, opowiedział niedawno intrygującą historię o pierwszym w historii halvingu Bitcoina w mediach społecznościowych X. (2012)

Wtedy on i jego koledzy z drużyny mieli poważne obawy, że przeszli do świata kryptowalut.

Oto co wydarzyło się przed pierwszym halvingiem BTC

Charlie Shrem przypomniał sobie początkowy halving Bitcoina, który miał miejsce pod koniec listopada 2012 roku, podczas swojego stanowiska X. W tweecie stwierdził, że górnicy otrzymywali wcześniej 50 Bitcoinów w nagrodę za nowy blok, ale później kwota ta została obniżona do 25 Bitcoinów.)

Kiedyś zwolennik wczesnego Bitcoina, Shrem, opublikował zdjęcie, na którym on sam, Erik Voorhees i Roger Ver. Na zdjęciu wszyscy trzej mieli uśmiechy na twarzach, ale pod spodem kryły się obawy: zbliżający się pierwszy w historii halving Bitcoina może nie zakończyć się sukcesem zgodnie z planem.

Sieć Bitcoin zwykle wycisza się przed wydarzeniem halvingu. Pamiętam pierwszy halving w listopadzie 2012 r., kiedy nagroda za wydobycie nowego bloku została obniżona z 50 do 25 Bitcoinów. Oto migawka zrobiona tamtego dnia. Większość z nas, pierwszych użytkowników Bitcoina, była pełna nadziei, ale niepewna, czy ta zmiana odniesie sukces. Czy potrafisz zidentyfikować pierwszych użytkowników Bitcoina?

— Charlie Shrem (@CharlieShrem) 16 kwietnia 2024 r.

W tym tygodniu międzynarodowy tłum Bitcoinów przewiduje czwartą redukcję nagrody Bitcoin, czyli „halving”. Górnicy zarabiają obecnie 6,25 Bitcoinów na blok, ale po tym wydarzeniu liczba ta spadnie do 3,125 Bitcoinów.

Z każdym wydarzeniem halvingu liczba nowych Bitcoinów wchodzących na rynek maleje, przez co kryptowaluta jest jeszcze bardziej rzadka niż wcześniej. Dzieje się tak dlatego, że pozostała podaż wynosząca 21 milionów monet jest wydobywana stopniowo co cztery lata. W rezultacie do obiegu trafia mniej nowych Bitcoinów. Przewiduje się, że ostatni Bitcoin zostanie wydobyty w roku 2140.

Cena Bitcoina w stanie swobodnego spadku

Bitcoin, wiodąca cyfrowa waluta na świecie, odnotował znaczny spadek w ciągu ostatniego tygodnia. Spadek ten rozpoczął się 12 kwietnia i od tego czasu jego wartość spadła o ponad 10%. Pomimo dwóch nieudanych prób odbicia, cena Bitcoina spadła tego dnia z prawie 71 000 dolarów do obecnie wycenianej na 63 513 dolarów.

W miniony weekend na rynkach doszło do znacznego spadku, co niektórzy przypisują niekorzystnym doniesieniom geopolitycznym z Bliskiego Wschodu. Ponadto komentarze prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella sugerujące, że inflacja może być silniejsza niż wcześniej sądzono, przyczyniły się do kontynuacji pogorszenia koniunktury.

Szansa na obniżenie stóp procentowych przez Rezerwę Federalną znacznie spadła, co przynosi niekorzystne wieści dla bardziej ryzykownych inwestycji, takich jak Bitcoin.

Sorry. No data so far.

2024-04-17 13:48