Paraolimpijczyk Giacomo Perini pozbawiony medalu za zaskakujący błąd

Jako doświadczony ekspert w dziedzinie stylu życia, głęboko doceniający sportową rywalizację i zasadę fair play, jestem całkowicie przerażony niedawnym obrotem wydarzeń na Igrzyskach Paryż 2024. Przypadek Giacomo Periniego, włoskiego wioślarza paraolimpijskiego, doskonale przypomina, że ​​nawet w pogoni za chwałą przestrzeganie zasad jest najważniejsze.

Parawioślarz Giacomo Perini zostaje oskarżony o oszustwo i utracił brązowy medal igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 r. według doniesień wynika z drobnego niedopatrzenia, któremu można było zapobiec.

Zgłoszono, że podczas zawodów w jeździe pojedynczej mężczyzn PR1 28-letni włoski sportowiec użył zabronionego narzędzia, naruszając przepisy i w wyniku czego został wykluczony z zawodów.

Jak poinformowali urzędnicy, Perini przypadkowo zostawił telefon komórkowy na pokładzie podczas przygotowań przed wyścigiem, co doprowadziło do jego przegranej w zawodach.

W niedzielę 1 września organizacja World Rowing ogłosiła na Instagramie, że drużyna ITA PR1 MRX złamała zasady podczas finału wyścigu PR1 M1x. W szczególności wykryto ich przy użyciu nieautoryzowanego sprzętu komunikacyjnego, co jest sprzeczne z Zasadą 28 i Załącznikiem R2, będącym zapisem Zasady 28. W rezultacie załoga ta została zdyskwalifikowana z zawodów i zajmie ostatnie miejsce w rankingach.

W odpowiedzi Włoska Federacja Wioślarska wydała oświadczenie, które zostało przetłumaczone na język angielski.

Po intensywnych i zaciętych zawodach, których kulminacją było ekscytujące trzecie miejsce i brązowy medal, gdy wszyscy cieszyli się z tego osiągnięcia, okazało się, że Perini zapomniał wyjąć telefon z łodzi przed wyścigiem, co był powodem, dla którego nie znalazł się na podium paraolimpijskim w pojedynczej konkurencji PR1.

„Federacja wygłasza formalne oświadczenie, przedstawiając bilingi Periniego od chwili, gdy zostawił urządzenie na łodzi. Odpowiedzialność spoczywa na nim. Wkrótce poinformujemy o aktualizacjach decyzji podjętej w odwołaniu”.

Jako ekspert ds. stylu życia ujęłbym to własnymi słowami: po wyścigu zaobserwowałem (lub zauważyłem), że sportowiec Perini przez przypadek zostawił swój smartfon na stacji wioślarskiej. Na to przeoczenie zwrócił nam uwagę sędzia podczas przeglądu po wyścigu.

Do zdarzenia doszło na skutek przepisu zakazującego na pokładzie jakichkolwiek urządzeń mogących łączyć się ze światem zewnętrznym. Włoska Federacja Wioślarska szybko złożyła apelację, która została odrzucona przez Panel Sądownictwa. Obecnie planują zakwestionować wyrok, wnosząc sprawę do Komitetu Wykonawczego World Rowing.

Po zawodach australijski wioślarz Erik Horrie wspiął się na wyższy poziom, zapewniając sobie trzecie miejsce i zdobywając brązowy medal. Srebrny medal zdobył Roman Polianskyi z Ukrainy, a złoty medal zdobył Benjamin Pritchard z Wielkiej Brytanii.

Horrie podzielił się z Nine: „Doszło do incydentu, który przykuł uwagę działaczy Światowego Wioślarstwa i Paraolimpiady. Następnie postanowili zdyskwalifikować Periniego, dzięki czemu miałem szczęście i zdobyłem brązowy medal”.

Dodał: „W zasadzie to wszystko. Na tym polega urok rywalizacji, gdy uczestnicy przestrzegają przepisów, tak jak robią to sportowcy”.

2024-09-02 07:55