Paragwaj rozprawia się z nielegalnym wydobywaniem bitcoinów – wpływ na przychody

  • Władze prawne Paragwaju przejęły duże ilości nielegalnych maszyn do wydobywania Bitcoinów.
  • Zebrane przychody z górnictwa nadal spadają.

Jako doświadczony analityk finansowy z dużym doświadczeniem na rynku kryptowalut uważnie śledziłem rozwój sytuacji wokół wydobycia Bitcoinów w Ameryce Łacińskiej, szczególnie w Paragwaju. Moje osobiste obserwacje i badania wskazują, że ostatnie działania regulacyjne przeciwko nielegalnemu wydobyciu Bitcoinów w kraju mogą stanowić poważne wyzwanie dla obecnego wzrostu cen BTC.

Ostatni wzrost cen Bitcoina (BTC) wywołał nowy entuzjazm w świecie kryptowalut, szczególnie wśród tych, którzy są optymistycznie nastawieni do BTC.

Trwające badania regulacyjne górników Bitcoin w Ameryce Łacińskiej i różnych innych regionach mogą mieć wpływ na cenę Bitcoina i stanowić wyzwanie dla jego ciągłego wzrostu.

Górnicy w ucieczce

W Ciudad del Este w Paragwaju władze lokalne skonfiskowały około 450 maszyn do wydobywania Bitcoinów (ASIC) z magazynu zlokalizowanego w obszarze Caacupemi w dystrykcie Hernandarias.

W ciągu ostatnich kilku dni w kraju miało miejsce kolejne konfiskaty sprzętu wydobywczego na dużą skalę, których roczna suma przekroczyła 10 000 sztuk. Liczba ta odpowiada ilości skonfiskowanej w Wenezueli w tym samym okresie.

26 stycznia ANDE (Krajowa Administracja Energii) odkryła farmę górniczą mieszczącą 450 układów ASIC.

Dzięki ponad 70 nalotom przeprowadzonym do tej pory Paragwaj ugruntował swoją pozycję lidera w przejmowaniu nielegalnej działalności związanej z wydobyciem Bitcoinów.

Jako analityk odkryłem kilka intrygujących informacji: władze ANDE odkryły niedawno ukrytą skrzynkę ze sprzętem, prawdopodobnie przeznaczonym do konfiguracji operacji wydobywania kryptowalut.

W rezultacie elektrownia oficjalnie zwróciła się do Prokuratury o dokładne zbadanie tej kwestii.

Jako ciekawy inwestor kryptowalut, podczas moich badań nad pewnym projektem natknąłem się na intrygujące odkrycie. W Estancia Santa Monica, położonej na 46. kilometrze trasy PY07, nieoczekiwanie odnaleziono sprzęt, którego brakowało w innym miejscu.

Podczas niedawnej próby zamknięcia operacji wydobywania kryptowalut organy ścigania zostały przechytrzone, ponieważ właściciele rzekomo otrzymali wcześniejsze ostrzeżenie i pomyślnie ewakuowali się wraz z cieszącymi się dużym popytem procesorami ASIC przed przybyciem zespołu.

Zgłaszane są skargi

Z innego powodu urzędnicy w Hernandarias w Paragwaju złożyli dwadzieścia raportów karnych dotyczących nielegalnych operacji wydobywania kryptowalut.

Dzięki tym dochodzeniom udało nam się przejąć ponad 10 000 maszyn do wydobywania bitcoinów. Według zgłoszonych danych liczba ta jest prawie porównywalna z całkowitą kwotą skonfiskowaną w Wenezueli.

Przeczytaj prognozę ceny Bitcoin [BTC] na lata 2024–25

Ogromne zasoby energii wodnej Paragwaju, głównie z Itaipu, przyciągały już wcześniej górników Bitcoin. Jednak odkrycie nieautoryzowanych operacji wydobywczych podczas represji rządowych ujawniło szerzące się sprzeniewierzenie energii i zasugerowało potencjalne zaangażowanie korupcyjne.

Spada aktywność wydobywcza bitcoinów

Obecnie scena górnicza nie kwitnie już tak jak kiedyś. W ciągu zaledwie tygodnia dzienne dochody górników znacznie spadły z 53 milionów dolarów do 34 milionów dolarów.

Paragwaj rozprawia się z nielegalnym wydobywaniem bitcoinów – wpływ na przychody

2024-07-18 02:15