Oto, ile kosztuje wydobycie 1 Bitcoina (BTC)

Według CoinShares, obecnie przedsiębiorstwa wydobywcze kosztują około 53 000 dolarów wydobycia jednego Bitcoina ze względu na rosnące koszty wydobycia Bitcoinów po ostatniej obniżce nagród.

Dla tych, którzy nie są tego świadomi, halving oznacza, że ​​górnicy otrzymują tylko połowę ilości Bitcoinów, którą wcześniej zarobili za przetwarzanie bloków danymi sieciowymi Bitcoin. W związku z tym zwiększone zapotrzebowanie na więcej Bitcoinów w celu pokrycia ich wydatków, głównie kosztów energii elektrycznej, może wydawać się podwójnym wydatkiem.

Oto, ile kosztuje wydobycie 1 Bitcoina (BTC)

Eksperci szacują, że do roku 2025 całkowite zużycie energii podczas wydobywania Bitcoinów może osiągnąć nawet 700 Exahash. Sieć Bitcoin będzie wymagała jeszcze większej mocy do działania. Jednakże po halvingu niektóre mniej rentowne maszyny wydobywcze mogą zostać wyłączone, co spowoduje zmniejszenie obecnego zużycia energii o około 10%.

Pomimo wyzwań, są też dobre wieści. Inteligentni górnicy kryptowalut przenoszą się na obszary, w których znajdują się niedrogie, wcześniej niewykorzystane źródła energii, takie jak gaz ziemny, który kiedyś był wyrzucany. Co więcej, wykorzystują technologie sztucznej inteligencji (AI) w krajach, w których energia jest stała i ma przystępne ceny. To innowacyjne podejście mogłoby znacząco wzmocnić sieć i potencjalnie zrewolucjonizować jej przyszły rozwój.

Po halvingu koszt wydobycia Bitcoina może potencjalnie wzrosnąć jeszcze bardziej. Koszty dla górników, obejmujące energię elektryczną i sprzęt, teoretycznie mogą wzrosnąć prawie dwukrotnie, podczas gdy stawka godzinowa za kilowatogodziny (kWh) pozostaje stała. Aby temu zaradzić, górnicy aktywnie poszukują lepszych ofert na sprzęt i poszukują tańszych źródeł energii.

Wykorzystując dodatkowe przychody wygenerowane podczas hossy i niskie koszty wydobycia, spłacają długi i przygotowują się na zmianę na rynku górniczym.

2024-04-22 16:12