Opłaty za Bitcoin (BTC) osiągnęły najniższy poziom od 5 lat, wpływ run zanika

Po halvingu Bitcoina (BTC) koszt transakcji w sieci gwałtownie wzrósł w związku z wprowadzeniem standardu tokena Runes, co spowodowało eksplozję opłat za gaz. Jednak jako zaskakujący obrót wydarzeń analityk CryptoQuant Julio Moreno zauważył, że opłaty transakcyjne gwałtownie spadają.

Z jego badań wynika, że ​​20 kwietnia miała miejsce ogromna liczba transakcji na Runach. Co zaskakujące, opłaty transakcyjne w tym czasie znacznie spadły. Wcześniej wspominaliśmy, że handlarz wydał ponad pół miliona dolarów na opłaty za transakcje runami. To wydarzenie nie jest niczym niezwykłym w sieci Bitcoin. Wzrost cen gazu może jednak sprawić, że stałym użytkownikom będzie trudno pozwolić sobie na dokonywanie transakcji na platformie.

Z ustaleń Moreno wynika, że ​​dzienny koszt transakcji Bitcoinem był w rzeczywistości niższy niż na przełomie 2017 i 2018 roku, mimo że nastąpił znaczny wzrost wykorzystania Run. Jednak ten pozytywny rozwój sytuacji może nie wystarczyć do pokonania potencjalnego wyzwania, które stanie przed nami. W przyszłości saldo sieci może się zmienić negatywnie.

Typowa opłata za transakcję Bitcoin zauważalnie spadła. Dla jasności jest to obecnie mniej niż średnia stawka w pracowitych okresach na przełomie 2017 i 2018 r., pomimo wczorajszej zwiększonej aktywności związanej z runami.

— Julio Moreno (@jjcmoreno) 21 kwietnia 2024 r.

Wydarzenia na blockchainie Bitcoina obecnie przebiegają zgodnie ze schematem ustalonym na początku roku. Warto zauważyć, że pojawił się standard tokena BRC-20, co spowodowało gwałtowny wzrost transakcji, który dopiero teraz zaczyna spadać.

Unikalne zwroty akcji w transakcjach Bitcoin

Przyjęcie standardu Runes daje Bitcoinowi silną pozycję wśród górników ze względu na zwiększony popyt i duży ruch. Ponieważ opłaty transakcyjne Bitcoina zostały obniżone w wyniku halvingu, ten wzrost liczby transakcji na Runach posłuży jako cenny bufor dla górników, aby mogli kontynuować rentowną działalność.

Bitcoiny podchodzą do transakcji inaczej niż Ethereum; obecnie nie ma planów modyfikacji swojego blockchainu w celu obniżenia opłat transakcyjnych, w przeciwieństwie do ostatniej aktualizacji Ethereum. Znana jako „London Upgrade” lub „EIP-1559”, zmiana ta pozytywnie wpłynęła na protokoły warstwy 2 Ethereum, znacznie obniżając opłaty transakcyjne.

Chociaż coraz więcej osób używa Bitcoina do różnych transakcji, programiści pracujący nad jego rdzeniem nie traktowali obecnie priorytetowo znalezienia sposobów na obniżenie opłat transakcyjnych.

2024-04-21 14:42