Olimpijka Rose Harvey ujawniła, że ​​ukończyła wyścig w Paryżu ze złamaną nogą

Jako ekspertka ds. stylu życia uważam, że Rose Harvey jest po prostu niezwykła. Jej odporność i determinacja w obliczu przeciwności losu są naprawdę inspirujące. Mimo że podczas maratonu olimpijskiego doznała złamania przeciążeniowego kości udowej, nie poddała się i ukończyła bieg z czasem ponad dwóch godzin i 50 minut – to niesamowity wyczyn dla każdego, a co dopiero dla kogoś z tak poważną kontuzją.


Rose Harvey da sobie radę ze złamaną nogą. 

Brytyjska uczestniczka maratonu olimpijskiego w 2024 r., która zajęła 78. miejsce i przebiegła bieg w nieco ponad 2 godziny i 50 minut, ujawniła, że ​​wytrwała w wyścigu po tym, jak doznała złamania na początku wyścigu.

W rozmowie z BBC 13 sierpnia Rose, która wcześniej przebiegła maraton w imponującym czasie 2 godzin i 22 minut, wyznała, że ​​bieg był dla niej niezwykle wymagający. Strome podjazdy nie ułatwiały zadania, a zjazdy były torturą. W miarę upływu czasu bieg stawał się coraz bardziej bolesny. Już w połowie wyścigu wiedziała, że ​​dalsza część wyścigu będzie potwornie bolesna.

31-letnia wyznała, że ​​przed igrzyskami w Paryżu odczuwała dyskomfort w biodrach. Obciążenie spowodowane ostatnimi zawodami jeszcze bardziej pogorszyło jej kontuzję, powodując złamanie naprężeniowe kości udowej.

Niemniej jednak Rose, która zanim została profesjonalną maratończyką, była doradcą finansowym, zdecydowanie zdecydowała się ukończyć wyścig, ponieważ nie było przygotowanego zastępcy, który mógłby wkroczyć i pobiec zamiast niej.

Powiedziała: „Duch igrzysk olimpijskich pchał mnie do mety. W każdym innym wyścigu mogłabym się poddać ze względu na niezdolność do normalnego biegania i silny ból. Jednak dotarcie do mety było kluczowe, było o ukończeniu maratonu olimpijskiego.”

Kiedy kuśtykałem o kulach, podtrzymywany przez nie jak współczesny Herkules, grzmiące wiwaty „niesamowitego” tłumu odbijały się echem w moich uszach. Ale nie tylko ich zachęta pchnęła mnie do mety. To był niezłomny duch mojego jedynego, Charliego Thuilliera, który był latarnią siły, motywującą mnie do pokonania bólu i dalszego biegania.

„Na każdym kilometrze łapała się na tym, że myślała: «OK, po prostu biegnij, dopóki znów nie zobaczę Charliego». Kierowała nią także obawa, że ​​jeśli się zatrzyma, ciągle będzie się zastanawiać: „Czy mogłabym przebiec jeszcze jedną milę?”. i niemożność otrząsnięcia się z tego pytania”.

Następnym zadaniem Rose będzie poruszanie się po przejściu podczas ceremonii ślubnej. Kiedy jednak żartobliwie zasugerowała, że ​​jej narzeczony będzie musiał dostosować się do jej kul, Charlie wymyślił doskonałą ripostę.

Jako ekspertka ds. stylu życia ujęłabym to w ten sposób: „Bez względu na to, czy Rosie porusza się o kulach, na wózku inwalidzkim, czy nawet na hulajnodze, jej obecność jest naprawdę najważniejsza”.

2024-08-14 18:19